Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 19-10-2022 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier Telekomunikacioni
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience 0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
19-10-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

"ITE Group" paraqitet në tregun shqiptar si një nga firmat kryesore për materiale elektrike, pajisje elektronike dhe impiante fotovoltaike. "ITE Group" në rolin e shitjes me pakicë dhe distributorit në Shqipëri, është përfaqësuese e firmave nga më prestigjiozet në botë. Partnerët tanë të rëndësishëm janë: Schneider Electric, Philips, Bosch, Huawei Vimar, Vortice, 3M, Pramac, Arnocanali, Prysmian Group, Femi CZ, Electrocanali, etj.

Pjesë e rëndësishme e Shoqërisë "ITE Group" është reparti i Asamblimit të Paneleve Elektrike, i ngritur në vitin 2006. Në këtë repart realizohen panelet elektrik te shpërndarjes, të kondicionimit si dhe të automatizimit industrial. Kompania ka të drejtën e perfaqësimit si Panel Builder nga "Schneider Electric" deri në 4000 A.

"ITE Grup" eshte duke kerkuar te punesoje nje Specialist IT

Detyrat

 • Kontrollon, mirëmban dhe riparon sistemin kompjuterik (Navision, Financa 5, Windows, Office etj) dhe rrjetin e kompanisë;
 • Është përgjegjës për instalimin dhe konfigurimin e pajisjeve hardwer, softwer, sistemet, rrjetet, printerat dhe skanerat, palmair, etj.
 • Identifikon hapësirat problematike dhe implementon zgjidhje strategjike në kohë.
 • Bën nderhyrjen e nevojshme për evitimin e dëmtimeve apo prishjeve eventuale dhe përgjigjet me kohë ndaj kërkesave te kompanise.
 • Ofron suport teknik punonjesve të kompanisë nga telefoni apo në mënyrë direkte;
 • Bën mirëmbajtjen e pajisjeve; 
 • Rregullimi dhe zëvendësimi i pajisjeve sipas nevojës;
 • Testimi i pajisjeve të reja; 
 • Bën konfigurimin e kompjuterëve për operim funksional si dhe instalimin e programeve dhe sistemeve operative të nevojshme;
 • Mirëmban database dhe programe tjera të kompanisë sipas nevojës, si dhe kryen të gjitha punët brenda afatit të caktuar kohor;
 • Është përgjegjës i drejtepërdrejtë per funksionimin e rrjetit te internetit dhe telefonisë;

Kualifikimet

 • Diplomë universitare ne Fakultetin e Informatikes, Inxhinieri Informatike ose Teknologji Informacioni;
 • Aftësi të shkëlqyera të shërbimit dhe komunikimit;
 • Eksperience e meparshme pune minimalisht 3 vjet;
 • Të jetë fleksibil dhe i gatshëm për t'u adaptuar me nevojat dhe kërkesat e kompanisë;
 • Te kete njohuri shume te mire te gjuhes Angleze;
 • Aftësi logjike dhe metodike për zgjidhjen e problemeve;
 • Të posedojë aftësi të mira organizative;
 • Të jetë fleksibil dhe i gatshëm për t'u adaptuar me nevojat dhe kërkesat e kompanisë;

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Për te aplikuar për këtë pozicion, ju lutem dergoni CV të detajuar prane Departamentit te Burimeve Njerezore me email: [email protected]

ITE Grup sh.p.k

“ITE Grup” paraqitet në tregun shqiptar si një nga firmat kryesore për materiale elektrike, pajisje elektronike dhe telekomunikacionit. “ITE Grup” në rolin e distributorit në Shqipëri, është përfaqësuese e firmave nga më prestigjiozet në botë.Partnerët tanë të rëndësishëm janë: “Schneider Electric&rdq...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Autostrada Tirane-Durres, Km5 Mbrapa QTU
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 00355 4 4538 449
 • Mobile: 00355 4 4538 440

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Aplikim nëpërmjet email-it
Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".