Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75871

Specialist i Rekuperimit të Kredive në Vonesë

Tirane, Shqipëri 13-04-2023 edhe 12 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Mbledhje Detyrimesh

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

13-04-2023

---

---


Përshkrimi

Kredo Finance sh.p.k një Institucion Financiar Mikrokredie, i cili ka filluar operimin në treg, për të ofruar tek individët, kredi konsumatore pa kolateral me shërbim të shpejtë dhe proçes të përshtatshëm të huamarrjes, pa anashkaluar sigurinë dhe komoditetin e konsumatorëve.

Ekipi ynë përbëhet nga profesionistë financiarë, IT dhe sherbim klientele, të cilët janë ekspertë në fushën e tyre. Për shkak të zgjerimit gjeografik, ne jemi duke ftuar profesionistë për të aplikuar për pozicionin e Specialist i Rekuperimit të Kredive në Vonesë.


Detyrat

 • Komunikimi me debitorët të cilët do të jenë pjesë e portofolit nën administrim, me anë të telefonatave, SMS me qëllim rekuperimn e detyrimit në vonesë.
 • Kryen klasifikimin e kredive duke i dhenë statusin perkatës bazuar në komunikimin me debitorët.
 • Dokumenton cdo informacion të marrë nga klienti në profilin e tij në sistemin e administrimit të kredive.
 • Analizon dhe rekomandon tek supervizori cdo kerkesë për falje gjobe si dhe kryen përditesimin e vlerave të aprovuara në sistem për të siguruar të dhëna të sakta në detyrimin e plotë të klientit.
 • Negocion me debitorët plane pagesash duke analizuar aftësinë paguese të tyre si dhe monitoron zbatimin e tij.
 • Kryen detyra të tjera sipas kërkesës së Supervizorit.

Kualifikimet

 • Diplomë Universitare.
 • Aftesi shumë të mira organizative dhe për të punuar i/e pavarur kur performon detyrën.
 • Aftësi shumë të mira të menaxhimit të të dhënave.
 • Aftësi të demostruara të menaxhimit me efektivitet të më shumë prioriteteve njëherësh.
 • Aftësi shumë të mira në komunikimin e shkruar, verbal dhe jo verbal.
 • Aftësi të shkelqyera të punës në grup.
 • Aftësi shumë të mira kompjuterike.

Shënime


Benefitet

√ Kredo Finance dëshiron te krijoje një ambjent te veçantë pune dhe është krenar për mundesitë e barabarta të punësimit që ofron

√ Institucioni Kredo Financë përvec pagës për cdo pozicion pune, ofron benefite te tjera, të cilat janë:

 • Për nivelin Specialist ofrohet Paga + Bonus + Paketa e Sigurimit Shendetesor Privat
 • Trajnime zhvillimi per aftësitë profesionale dhe ndërpersonale
 • Aktivitete dhe organizime të ndryshme kulturore, sportive dhe argëtuese

Instruksione mbi aplikimin

Nese ju e vleresoni veten si kandidatin e duhur qe mund te ndihmoje ne rritjen e kultures se kompanise, ju lutem dergoni CV tuaj ne linkun:

https://talent.sage.hr/jobs/2ed56609-b6b8-414e-894d-6655ed657b8a


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kredo Finance

Kredo Finance shpk