Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 10-10-2022 edhe 7 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience 0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-10-2022
Data e fillimit të punës
23-09-2022

Përshkrimi

Intesa Sanpaolo Bank Albania ofron pozicion pune për “Junior Investigator” për Parandalimin e Pastrimit të Parave, Departamenti i Përputhshmërisë Rregullative dhe Parandalimit të Pastrimit të Parave.

Detyrat

Përgjegjësitë kryesore:

 • Investigimi dhe analiza e transaksioneve të dyshimta, dhe marrja e masave për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit;
 • Menaxhimi i marrëdhënieve/korrespondencës me autoritetet mbikëqyrëse vendase për çështje të parandalimit të pastrimit të parave;
 • Monitorimi i transaksioneve me vendet me rrezik dhe embargo;
 • Monitorimin e pajtueshmërisë së procedurave operacionale me ligjet, aktet nën-ligjore dhe rregulloret e Grupit.

Kualifikimet

Kriteret/aftësitë:

 • Së paku 2 (dy) vite përvojë pune, preferohet ne rolet komerciale te network-ut ne sektorin bankar.
 • Diplomë Masteri në Ekonomiks / Financë / Informatikë Biznesi me rezultate të larta;
 • Aftësi shumë të mira analitike dhe investigative;
 • Aftësi shumë të mira në Paketën Microsoft Office;
 • Aftësi kompjuterike dhe kërkimore;
 • Integriteti etik dhe aftësitë profesionale;
 • Aftësi të shkëlqyera për të punuar në grup;
 • Aftësi për të mbajtur performancë efektive edhe nën presion;
 • Njohuri shumë të mira të gjuhës angleze (të folur dhe të shkruar);
 • Preferohet njohja e gjuhës italiane.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Aplikuesit duhet të paraqesin:

 • Një kopje të detajuar të Curriculum Vitae

Departamenti i Burimeve Njerëzore dhe Organizimit E-mail: [email protected]

Aplikimet duhet të paraqiten jo më vonë se 10 tetor 2022.

Intesa Sanpaolo Bank Albania

Intesa Sanpaolo gëzon një prezencë të përzgjedhur në Europën Qëndrore dhe Lindore, në vende të Lindje së Mesme dhe Afrikës së Veriut me mbi 1,000 degë dhe 7.2 milion klientë të cilët i përkasin filialeve të Grupit që zhvillojnë aktivitetin e tyre në ofrimin e shërbimeve dhe produkteve bankare për individët dhe shërbime bankare komerciale në 12 vende. Gjithashtu, një rrjet ndërkombëtar specialistësh në mbështetje të klientëve korpor...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rr.Ismail Qemali
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 00355 4 22 76 000
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Aplikim nëpërmjet email-it
Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".