Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 74216

Senior Officer - Projects Management Department

Tirane, Shqipëri 07-02-2023 edhe 4 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjetër

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

07-02-2023

---

---


Përshkrimi

Senior Officer - Projects Management Department


Detyrat

• Maintain the relationship with assigned business departments and support the demand management process in close liaison with the business groups and the departments of the Financial Technology group.
• Undertake and assist in project scoping, identifying efforts, timeline, costs, resources, risks and benefits by providing effective planning and stakeholder engagement throughout the process.
• Lead and facilitate workshops to refine requirements and project scope as appropriate.
• Work closely with the business lead and provide professional advice tailored specifically to the context of each project.
• Review technical and security specifications and other relevant project documentation for management, governance and effective implementation of the project.
• Responsible for all aspects of portfolio management: - ensuring that progress against project plans is measured, assessing and mitigating risks, impact from interrelated projects, and taking corrective actions as necessary.
• Ensure successful project implementation, closure, ensuring successful transition from project to business as usual, including completion of all necessary post-implementation activities.
• Provide regular monitoring, periodic reporting, and project communication as required.
• Support technical and business change by coordinating and engaging all project stakeholders.
• Ensure that the business area and other affected areas are consulted as appropriate and engaged on changes that impact them and that change activity is effectively coordinated to deliver the required outputs.
• Manage relationships with external partners and third-party suppliers (where applicable),
This may include preparation of tender documents and contract review (according to the company procurement guidelines).
• Contract monitoring. Ensuring suppliers adhere to terms and conditions of the contract.
• Proactive involvement in the improvement of IT Governance processes.
• Any other duties that are related with the role and grade as may be requested by management.


Kualifikimet

• Has graduated from an IT related discipline of a university. Specialization in other areas and interdisciplinary skills are a plus.
• Has at least 3 years’ experience in IT project management positions, including experience as a Project Manager role, or as part of a different functional role within IT.
• Has very good knowledge of the well-known Project Management standards.
- Experience with Agile Project Management practices is an advantage.
- Project Management certification is an advantage.

• Preferably has experience in the Banking Business.
• Knowledge of Project Management Tools, such as JIRA, Microsoft Project, etc.
• Has ability to motivate teams within tight timeframes and simultaneously manage several projects.
• Ability to participate in and facilitate group meetings.
• Has a very good command of English, both spoken and written.
• Is honest, dependable and trustworthy.


Shënime


Interested candidates are encouraged to apply to this link: https://cv.bkt.com.al/candidate/job_search# or in our website www.bkt.com.al until 07.02.2023


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Banka Kombetare Tregtare BKT

BKT është banka më e madhe në sektorin bankar Shqiptar dhe ka një pozitë udhëheqëse për sa i përket termave të treguesve kryesorë të madhësisë së bankave; asetet, huatë, letrat me vlerë të investimit, depozitat dhe fitimi neto. Banka Kombëtare Tregtare ka marre gjate viteve çmime të shumta për shërbimet e saj, duke e vleresuar si Banka e Vitit nga organizata të ndryshme.

BKT konsiderohet si investitori më i madh i ekonomisë shqiptare duke mbështetur në mënyrë aktive rritjen ekonomike me anë të kreditimit për investimet në bizneset private, projektet publike dhe atyre individuale, si edhe është taksapaguesi më i madh në këtë vend duke marrë në konsideratë vlerën totale përgjatë 4 viteve të fundit. BKT u shërben klientëve të saj përmes një rrjeti 94 degësh, nga të cilat 67 janë të vendosura në Shqipëri dhe 27 në Kosovë. duke e bërë BKT-në bankën më të madhe shqiptare në rajon.

MISIONI
Misioni i BKT-së është t’u sigurojë njerëzve qetësi, lehtësi dhe mundësi në sektorin bankar.

VIZIONI
E dinë se çfarë kërkoni dhe bëjnë çmos që ju ta keni. Kjo thjesht e bën bankën e parë dhe më të mirën.


INFORMACIONE KONTAKTI