Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 78293

Senior Network Security

Tirane, Shqipëri 22-06-2023 edhe 25 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Specialist i Sigurisë së Informacionit

Kohe e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Po

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

22-06-2023

26-05-2023

---


Përshkrimi

Infosoft Systems si hiring: Senior Network Security


Detyrat

 • Usually is required 5-10 of experience in network security or related fields.
 • Practical experience in managing the network infrastructure, including routers, switches, firewalls, and related systems.
 • Experience with different protocols of network and technologies of security, such as VPN, IDS/IPS and solutions of security incidents and events management (SIEM).
 • Experience with audits in network security, evaluation of fragility and penetration tests.
 • Practical experience with solutions Privilege Access Manager (PAM) and Identity Access Manager (IAM).
 • Practical experience with solutions Multifactor Authentication (MFA).

Kualifikimet

 • Deep knowledge of network technologies and security consequences.
 • Knowledge of Python, PowerShell dhe Bash scripting.
 • Proficiency in using the tools of security management and analysis.
 • Knowledge of lately threats in security, techniques, and procedures.
 • Ability to analyze, interpret and simplify complex technical data.
 • Excellent abilities of problem-solving and technical skills.
 • Strong abilities in communication to effectively work with managers, software developers and members of IT teams for security issues.
 • Knowledge of regulatory directives such as GDPR, HIPAA, or PCI DSS
 • Knowledge of best practices of the new Cloud Security if the organization uses cloud services.

Preferable:

 1. Bachelor degree in Computer Sciences, Tecnology of Information, Cybersecurity, or related fields.
 2. Certified with one of the professional certifications, such as:
  • Certified Information Systems Security Professional (CISSP).
  • Certified Ethical Hacker (CEH).
  • Cisco Certified Network Associate / Professional (CCNA/CCNP) Security.
  • Fortinet Network Security Expert Professional (NSE4).
  • Fortinet Network Security Expert Analyst (NSE5).
  • Cisco Certified CyberOps Associate.
  • CompTIA Cybersecurity Analyst (CompTIA CySA+).
  • Offensive Security Professional.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Qualified candidates should submit the letter of interest, the updated CV and the copies of supporting documents including letters of reference, to the following e_mail address: hources@infosoftgroup.com.alumanres

The personal information that you will submit through your application, will be protected and used only for recruiting purposes, according to the legislation for the protection of personal information, specifically according to the Constitution of the Republic of Albania and the Law (No. 9887, dated 10.03.2008) “For the Protection of Personal Information”.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Infosoft Group

InfoSoft Group ka udhëhequr distribucionin e produkteve të konsumit dhe IT në Shqipëri dhe në rajon për më shumë se dy dekada. Grupi është sot një nga sipërmarrjet e mëdha që angazhon profesionistë të klasit të lartë me ekspertizë të gjerë në fushën e tyre respektive, të cilët me punën e tyre sinergjike kanë mundësuar krijimin e InfoSoft Group. Grupi ofron zgjidhje me performancë të lartë për çdo aspekt të ambientit tuaj IT. Themeluar në 1991, historia e Grupit, sikundër dhe e ardhmja e tij, është karakterizuar nga udhëheqje konstante drejt kualitetit dhe pasionit për të identifikuar zgjidhje të reja për probleme komplekse. Grupi është i përbërë nga pesëmbëdhjetë kompani simotra që me produktet dhe zgjidhjet e tyre unike janë furnizues të sukseshëm në Shqipëri dhe rajon.


INFORMACIONE KONTAKTI