Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
TIRANABANK

Tirana Bank është banka e parë me kapital tërësisht privat në Shqipëri. Ajo u themelua me 1996 dhe gjatë kësaj periudhe ka patur një zhvillim të madh, duke shtrirë degët e saj në të gjithë Shqipërinë. Sot ajo është konsoliduar në treg, duke ofruar një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh, që u përgjigjen me së miri kërkesave të klienteve të saj. Tirana Bank është antare e Balfin Group dhe operon në bashkërendim me objektivat dh...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • BUL: DESHMORET E 4 SHKURTIT
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 042277684
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 08-07-2021 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
08-07-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Balkan Finance Investment Group, BALFIN Group, is one of the most significant and successful investment groups in the Western Balkans region.  The activities of the BALFIN Group include the development and management of real estate, retail, mining industry, banking, tourism, energy, logistics, etc.

TIRANA BANK, one of the leading banks in Albania and member of Balfin Group, is seeking to welcome a proactive candidate who enjoys dealing with customers and likes challenges to join Tirana Region in the following position:

Overall Job Definition

The Relationship Officer for Individuals maintains, and grows current retail banking relationships and develops new customers.

Detyrat

Main Responsibilities:

 • Develops business with individual customers in line with banks and branch objectives;
 • Manages and develops his/ branch portfolio of clients;
 • Manages NPL of his portfolio;
 • Attracts new consumer Customers, manages Customers' relations and indentifies further penetration opportunities to local markets by identifying the Customer's needs and offering specific credit information on the most appropriate combination of products for each Customer;
 • Promotes the image of the Bank within his own professional and social circle;
 • Promotes Bank products and services and negotiates the terms on which they will be offered to Customers, within the permitted limits deriving from his position to secure cross – selling and up – selling;
 • Is responsible for the effective presence of the branch in the local consumer banking market;
 • Complies with the regulatory framework, whether this arises from rules and directives of the Bank of Albania or from the Bank's own circulars.

Kualifikimet

Competencies / Skills:

 • Holds a Bachelor Degree in Economy or other related field;
 • Minimum 3 years of experience in the Banking sector, preferably in similar positions;
 • Excellent communication and negotiation skills;
 • Strong credit judgment with creative and flexible thinking;
 • Ability to work under pressure and meet deadlines;
 • Fluent knowledge of English language in written and spoken;
 • Very good knowledge of Microsoft Office programs;

Shënime


 The interested candidates can send their CV until June 18th, 2021 in the following link.

Please note that only applicants, who fulfill the above mentioned criteria, will be contacted. Tirana Bank wants to bring to the attention of the interested candidates that all the information related to the expression of their interest above, will be treated at the highest standards of security, in full compliance with the provisions of the law no.9887, dated 10/03/2008 "On the Personal Data Protection", and the relevant by laws issued for their implementation. In addition, by providing this information, the interested candidate declares and gives his consent for the further processing of his personal data by Tirana Bank SA, only for the purpose for which they are declared.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".