Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 74188

Redaktues Juridik

Tirane, Shqipëri 21-02-2023 edhe 18 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Jurist

Kohe e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

60000 ALL

21-02-2023

---

2


Përshkrimi

LIFE sh.p.k,
Libri Informazione Formazione Educazione, societa leader nel settore dell'editoria professionale specializzata nella pubblicazione, vendita e distribuzione, per corrispondenza o per mezzo di canali telefonici o digitali di prodotti in abbonamento come libri, riviste e corsi di formazione in ambito medico-scientifico e giuridico.

Nome Posizione: Data Entry - Ambito Giuridico

Figura di redazione giuridica che si occuperà delle attività di inserimento e aggiornamento dei contenuti redazionali per la Banca dati di produzione - denominata NSE - della Casa editrice.

Attività del profilo richiesto:

  • Strutturazione in xml di documenti di giurisprudenza.
  • Aggiornamento dei commenti giurisprudenziali in formato xml utilizzati per la pubblicazione di alcune collane (commentati; annotati; esplicati; studium ecc..).
  • Il lavoro consisterà nell'inserimento delle nuove massime; nell'eliminazione di quelle obsolete; nella correzione dei testi; seguendo con precisione le indicazioni degli autori/redazione.
  • I commenti in formato xml verranno forniti dalla redazione e verranno restituiti dopo l'aggiornamento alla redazione per il controllo ed il salvataggio in banca dati.
  • Rispetto degli standard definiti dalla redazione.
  • Controllo qualità della strutturazione in xml.

Requisiti richiesti:

  • Laurea in giurisprudenza.
  • Ottima conoscenza della lingua italiana.
  • Buona conoscenza dei principali strumenti informatici (Microsoft Office).
  • Buone capacità relazionali, attitudine a lavorare per obiettivi, precisione, capacità di rispettare le scadenze e di problem solving.

Contratto regolare secondo la legislazione albanese.
Retribuzione di 60 000 Leke, più bonus

Mandate il curriculum nella mail: [email protected]
Solo i candidati in linea verranno contattati telefonicamente.

Indirizzo: Rruga e Barrikadave, pallati Galeria e Tiranes, nr. 6, (ish-kinema 17 Nentori).
Facebook: LIFE Sh.p.k.
Instagram: lifeshpk
LinkedIn: LIFE shpk
Web: www.life.com.al
Tel. +355 4 4813176
Cel. 0694046002   


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
LIFE

“LIFE” është libraria e parë dedikuar profileve mjekësore, e cila sjell për studentët dhe profesionistët e shëndetësisë në vend botimet më të fundit dhe titujt më të njohur të dalë në qarkullim në vitet e fundit.

Nëse më parë studentët e mjekësisë në Shqipëri por edhe profesionistët e kishin të vështirë, në mos të pamundur të shtinin në dorë vëllime prestigjioze. “LIFE” e ofron tashmë këtë mundësi posaçërisht për ta.

Veç titujve në gjuhën angleze, “LIFE” mundëson pasqyrimin e zhvillimeve më të fundit në profile të ndryshme të mjekësisë edhe nëpërmjet botimeve në gjuhën italiane, duke i vënë ato në dispozicion të lexuesit të specializuar në vend. Crash Course-t apo “kurset intensive” janë një tjetër kategori librash utilitarë në këtë librari, të cilët kanë si target studentët.

Hapja e kësaj librarie përbën një ngjarje të rëndësishme edhe për rrethet akademike pasi sjell në Shqipëri botimet më të mira të njohura si të tilla në nivel ndërkombëtar, nga shtëpitë botuese më në zë si “Elsevier”, “Mosby”, “URBAN & FISCHER” etj. Këto kanë një traditë të konsoliduar dhe fizionomi të arrirë në botimin dhe promovimin e këtyre librave, duke përmbledhur emrat më të shquar dhe kurrikulat më të pasura.

“LIFE” është gjithashtu e para shtëpi botuese në Shqipëri e specializuar në fushën e profesionistëve të shëndetit që ka lindur nga një bashkëpunim me EDRA LSWR.

Gjatë vitit të kaluar kemi arritur të krijojmë reputacion mes profesionistëve të shëndetit, duke servirur portale të suksesshme sot si Farmacist33, Doktor33 dhe Dentist33. Të njëjtën cilësi dhe integritet synojmë të ruajmë e zhvillojmë në vazhdimësi nëpërmjet librarisë sonë.


INFORMACIONE KONTAKTI