Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 82003

Quality Assurance Engineer

Tirane, Shqipëri 16-10-2023 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Inxhinier Informatike

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

16-10-2023

---

---


Përshkrimi

Cribl kerkon te punesoje  :  Quality Assurance Engineer


Detyrat

Responsibilities:

 • Test Planning: Collaborate with the development team and QA lead to create test plans, test cases, and test scripts based on project requirements and specifications.
 • Test Execution: Execute test cases and scenarios to identify and document defects, inconsistencies, and performance issues in the software.
 • Regression Testing: Continuously test the software to ensure that new code changes do not introduce new defects or break existing functionality.
 • Exploratory Testing: Conduct exploratory testing to discover defects that might not be covered by scripted test cases.
 • Test Documentation: Maintain comprehensive test documentation, including test cases, test results, and defect reports.
 • Defect Reporting: Report defects and issues to the development team using a bug tracking system. Provide clear and detailed information to assist in issue resolution.
 • Test Environment Setup: Set up and configure test environments that replicate the production environment as closely as possible.
 • Adherence to Quality Standards: Ensure that testing activities comply with established quality standards, testing best practices, and industry-specific regulations.
 • Communication: Collaborate with developers, product managers, and other team members to discuss test results and progress. Clearly communicate testing status and any roadblocks.
 • Continuous Learning: Stay updated on the latest testing methodologies, tools, and industry trends to improve testing processes and effectiveness.

Kualifikimet

Requirements:

 • Bachelor's degree in Computer Science, Software Engineering, or a related field (or equivalent work experience).
 • Proficiency in programming languages commonly used in test automation (e.g., Java C#).
 • Experience with test automation tools and frameworks (e.g., Selenium, Appium, TestNG, JUnit).
 • Knowledge of software testing methodologies, best practices, and principles. Familiarity with version control systems (e.g., Git) and CI/CD pipelines.
 • Strong problem-solving and debugging skills. Excellent communication and collaboration skills.

Optional Qualifications:

Certification in software testing (e.g., ISTQB, Selenium WebDriver). Experience with mobile testing (iOS and Android).

Knowledge of containerization and container orchestration technologies (e.g., Docker, Kubernetes). Familiarity with performance testing tools (e.g., JMeter, LoadRunner) and security testing tools (e.g., OWASP ZAP).


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Ofrohen:

 • Pagat me te mira ne tregun e kesaj industrie (duke nisur nga 1500€ -3000€ ne muaj dhe rishikime here pas here)
 • Ambjente motivuese dhe trajnime te herpashershme
 • Mundesi rritje dhe promovimi brenda dhe jasht Shqiperie

Te interesuarit te dergojne CV  ne [email protected] ose te kontaktojne ne : +355683558636


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Cribl

Cribl makes open observability a reality for today’s tech professionals. Our category-defining product suite gives companies the power to control their data and the flexibility to make choices, not compromises. With more than $400 million in funding by top investors including IVP, CRV, Redpoint Ventures, Sequoia, Greylock, and Tiger Global, we continue to grow our revenue and customer base by triple digits, with more than a quarter of Fortune 100 companies now Cribl customers. As a remote first company, Cribl was recently ranked as the top technology/software company on the Forbes Best Startup Employers list (#7 overall), included in CNBC’s Top Startups for the Enterprise, and has been recognized as a top company for women, diversity, and culture by Comparably. So what's it like to work here? Our culture is rooted in our five core values, which includes Irreverent, but Serious. We like to have fun. We like to make each other laugh. And we love Goats!