Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 77081

Network Rollout and Maintenance Supervisor

Tirane, Shqipëri 14-06-2023 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

14-06-2023

---

---


Përshkrimi

Kompania Albanian Distribution Company (ADC), në kuadër të zgjerimit të kërkon të punësojë të rinj profesionistë me eksperiencë për pozicionin: Network Rollout and Maintenance Supervisor


Detyrat

 • Koordinon veprimtarine per optimizim dhe rollout te rrjetit FTTH, HFC dhe FO
 • Përgjegjës për një sërë detyrash për të mbështetur shpërndarjen e një rrjeti cilësor FTTH, HFC dhe FO dhe administrimin me kujdes te dokumentacionin Teknik te ketyre ndryshimeve
 • Planifikimin e rrjetit FTTH, HFC/Kabllor
 • Koordinimin e grupeve te punes duke organizuar dhe shperndare ato sipas prioriteteve te percaktuara
 • Ndjek problematikat e TT per suportet Teknike ne koordinim me stafin qendror
 • Mbikqyrje qe te gjitha suportet te jene ne standartin e kerkuar nga kompania
 • Ndjekja e procesit te mirembajtjes, riparimit dhe kontrolli i gjendjes se gjeneratoreve
 • Defektimi; Pergatitja preventivit te riparimit; Dorezimi i mjetit ne Servis dhe marrja ne dorezim; Ndjekja e faturave te riparimit
 • Ndihmon ne instalimin e radio lidhjeve (pjesa mekanike e instalimit)

Kualifikimet

 • Diplomë Bachelor ose Master në Inxhinieri Telekomunikacioni ose në një fushë të ngjashme
 • Eksperience ne suport/instalim/mirembajtjen e linjave FTTH/HFC/RADIO
 • Njohuri te thella mbi teknologjite FTTH, HFC, CMTS, router switching, firewall/vpn solutions, modems, EQAM-s.
 • Sens i larte pergjegjshmerie dhe raportimi
 • Aftesi shume te mira komunikuese, organizative, njohuri teknologjike duke perfshire teknologjite e gjenerates se fundit, per te fuqizuar rrjetin fiber
 • Përgjegjshmëri në kryerjen dhe raportimin e detyrave
 • Aftësi të punojë nën presion
 • Aftësi të punojë në grup
 • Aftësi shumë të mira kompjuterike
 • Njohuri e gjuhës angleze
 • Te jete i afte per perdorimin e veglave te punes
 • Eksperience ne implementimin e rrjetit HFC/FO
 • Te kete patente

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Kandidatët e interesuar janë të lutur të dërgojnë CV e tyre në adresën: [email protected] ose ne numrin tone te kontaktit 069 401 0333


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Albanian Distribution Company ADC

ADC has a successful working partnership with the top telecommunications provider in Albania focusing on residential and B2B sales as well as installation and maintenance of its fixed network. Our focus is providing the best sales, installation, and maintenance services for our clients across main cities of Albania.

 


INFORMACIONE KONTAKTI