Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 18-08-2022 mbaron sot


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Koordinator Blerjes
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare 3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
18-08-2022
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
2

Përshkrimi

Agjencia e Rekrutimit Profesionisti është një Agjenci Rekrutimi dhe Konsulence e fokusuar në vlerësimin e Burimeve Njerëzore dhe lehtësimin e bizneseve për të zgjedhur stafin e duhur. Qëllimi ynë është të ndërtojmë marrëdhënie të besueshme dhe afatgjata me kandidatët dhe bizneset. Vizioni ynë është të sigurojmë që njerëzit në tregun tonë të frymëzohen, motivohen, trajnohen dhe zhvillohen për të përqafuar të ardhmen e punës. Misioni ynë është të ndihmojmë klientët tanë të gjejnë dhe punësojnë profesionistët më të kualifikuar në profesione të zgjedhura dhe shumë të aftë, si dhe t'i ndihmojmë ata profesionistë të gjejnë mundësitë më të mira të punës në fushat e tyre përkatëse dhe të çojnë më tej karrierën e tyre.

Pozicioni i punës: Menaxhere Blerjesh

Kushtet e kontratës: E pacaktuar

Vendndodhja: Tiranë, Shqipëri Po kërkojmë një Menaxhere Blerje, të orientuar drejt rezultateve për t'iu bashkuar ekipit për një nga klientat tanë, lider në fushën e mobilimit dhe tregtimit të hidrosanitareve dhe pllakave.

Qëllimi i pozicionit: Menaxheri i Blerjeve planifikon, ekzekuton, koordinon dhe finalizon projektet në lidhje me blerjet sipas planifikimeve paraprake dhe duke respektuar afatet kohore.

Detyrat

Përgjegjësitë dhe detyrat kryesore:

 • Planifikon, udhëheq dhe koordinon aktivitetet e blerjes sipas nevojave të kompanisë;
 • Bën kërkime dhe vlerësime mbi furnitorët, bazuar mbi çmimin, cilësinë, përzgjedhjen, shërbimin, mbështetjen, gatishmërinë, besimin, prodhimin dhe kapacitetet e shpërndarjes;
 • Njeh dhe zbaton proçedurat e eksportit;
 • Analizon me kujdes referencat e çdo furnitori të mundshëm;
 • Menaxhon furnizimin e stokut për të gjithë rrjetin e pikave shitëse;
 • Analizon çmimet e propozuara, raportimet financiare dhe cdo informacion tjetër, për te përcaktuar çmimin më të mirë;
 • Negocion cmimet, cilësinë dhe nivelin e shërbimit me furnitorët;
 • Ekzekuton blerjet dhe porositë në kohë, me cilësinë më të lartë të mundshme,me çmimin sa më të lirë të mundshëm;
 • Protokollon blerjet në kohë dhe me saktësi;
 • Përgatit dhe mban të dhëna për te gjithë furnitorë dhe nënkontraktorët;
 • Lokalizon furnitorët e mallrave dhe koordinon për te përcaktuar disponueshmërine e produktit dhe kushtet e shitjes;
 • Analizon tregun dhe sistemin e dërgesave për të vlerësuar disponueshmërinë e mallrave aktualisht dhe në të ardhmen;
 • Kujdeset për pjesën logjistike të mallit të porositur deri në magazinimim e tij në kompani;
 • Disponibilitet për të marrë pjesë në Panairet jashtë shtetit.

Kualifikimet

Kualifikimet dhe eksperienca e kërkuar:

 • Te ketë përfunduar universitetin, preferohet në degët ekonomik menaxhim;
 • Gjuhet e huaja Anglisht dhe Italisht (komunikim me furnitorë të huaj);
 • Eksperienca në të njëjtën fushë të paktën 2-3 vite në kompani të ngjashme;

Aftësitë e kërkuara:

 • Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese dhe negociuese me furnitorë të huaj;
 • Të ketë njohuri te proceseve operacionale, planifikimit dhe menaxhimit strategjik të logjistikës, magazinës, transportit, blerjeve, procedurave doganore;
 • Të krijojë dhe respektojë politikat ose procedurat brenda aktiviteteve të logjistikës;
 • Aftësi në kompjuter, në programet MS Office si dhe në programin financiar Navision;
 • Aftësi analitike dhe aftësi për zgjidhjen e problemeve;
 • Aftësi organizuese, duke përfshire aftësitë për të planifikuar punën dhe vendosur prioritete.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Patentë për drejtim automjeti, kategoria B Në rast se posedoni cilësitë e listuara më sipër, ju lutem të dërgoni CV-në tuaj duke specifikuar pozicionin në fjalë në adresën tonë elektronike: [email protected] ose mund të kontaktoni në numrin e kontaktit: +355 68 208 1357

"Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale".

Profesionisti Recruitment Agency

Profesionisti Recruitment Agency is a Recruitment and Consulting Agency focused on evaluating Human Resources and facilitating businesses to select the right staff. Our purpose is to build trusted, long-term relationships with candidates and businesses. Our vision is to ensure that people in our market are inspired, motivated, trained and developed to embrace the future of work. Our mission is to help...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga e Kavajes, Tirana Qendra CONDOR, Kati i 3-te Profesionisti
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +355 042 24 19 45
 • Mobile: 355 042235128

Profili i Kompanisë Kontakto kompaninë në WhatsApp Punët aktive të kompanisë

Aplikim nëpërmjet email-it
Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".