Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 73841

Menaxher Shitjesh & Marketingu

Tirane, Shqipëri 10-02-2023 edhe 7 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Menaxher Shitjesh

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

10-02-2023

---

---


Përshkrimi

Kompania "Albania Bay Marina" shpk kërkon të punësojë Menaxhere ne Departamentin e Shitjeve per pasurite e paluajtshme.

Asiston në Kryerjen e analizës krahasuese të tregut për të vlerësuar vlerën e pronave.

Investigim i cmimeve sipas zonave.

Ndjek Proceset e negociatave të ndërmjetme, konsultohen klientët me kushtet e tregut, çmimet, hipotekat, kërkesat ligjore dhe çështjet e ndërlidhura, trajtimi i drejtë dhe i ndershëm.

 


Detyrat

 • Harton plan stratetigjik për zhvillimin e kompanisë në treg dhe ja paraqet drejtuesit të departamentit.
 • Harton një databasë klientësh dhe perditëson atë vazhdimisht.
 • Harton një database për shitjen e njësive me këste ose me kredi.
 • Ruan dhe përditeson listën e pronave në dispozicion.
 • Eshtë përgjegjëse për takimin e parë me blerësin.
 • Të marketoj dhe prezantoj pronat tek bleresit e mundshëm.
 • Viziton dhe bisedon me blerësit potencial në lidhje me pasurinë dhe karakteristikat e tij të vecanta.
 • Përcakton nevojat e klientit dhe aftësitë financiare në menyrë që t'i propozojë zgjidhje që u përshtaten klientëve.
 • Asiston në Kryerjen e analizës krahasuese të tregut për të vlerësuar vlerën e pronave.
 • Investigim i cmimeve sipas zonave.
 • Ndjek Proceset e negociatave të ndërmjetme, konsultohen klientët me kushtet e tregut, çmimet, hipotekat, kërkesat ligjore dhe çështjet e ndërlidhura, trajtimi i drejtë dhe i ndershëm.

 


Kualifikimet

 • Të ketë mbaruar studimet e larta për Arkitekture/ Administrim biznesi/ Marketing/ Mardhenie me publikun.
 • Të ketë eksperiencë në shitje dhe marketing 5 vite, preferohet në fushën e pasurive të paluajtshme.
 • Njohuri shumë të mira të gjuhës Angleze dhe Italiane.
 • Njohuri kompjuterike të programeve MS office-Financë / Autocad.
 • Të ketë aftësi të shkëlqyera negocimi dhe komunikuese.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Të gjithë kandidatet e interesuar duhet të aplikojnë në adresën: [email protected]

Do të njoftohen për intervistë vetëm aplikantët e përzgjedhur.  

Suksese!


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
ALBANIA BAY MARINA

The project of Albania Bay Marina provides the construction of the first modern marina and real estate investments in Albanian coast. The project is placed in the city of Durrës, the second city after Tirana, the capital of Albania. Durrës is the biggest commercial port of south-west Balkans.

The project of Albania Bay Marina is positioned as a strategic choice for the future tourism development of the city in itself and the region in a global view.

The project creates a city within the city, ensuring the success of the investment. The demand of the investors for exclusive architectural choices and diversity of civil buildings, will guarantee a return on investment in a short time.

The project affects the city with its importance and becomes part of the city without losing its final objective, to become the most important investment in tourism and real estate cohesion point. Albania Bay Marina is located in the centre of the South in the Adriatic routes beyond the modern infrastructures; the residential are, the duty free service, the hotels, the casino and the facilities of marina service will make it a unique attraction.

The project is developed in over 356.992 square meters of sea surface and includes 186.047 square maters of land for real estate and commerce constructions and 170.945 square meters of marina


INFORMACIONE KONTAKTI