Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 02-09-2022 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.


Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Menaxher Shitjesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
02-09-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kompania ALGRAFIKA sh.p.k e themeluar ne vitin 1999, eshte kompania me e madhe tregtare, e pavarur ne tregtimin e artikujve te letres dhe te kartonave ne tregun Shqiptar, ku gjithashtu operon me shitje qe nga viti 2015 dhe ne vendet si Kosove, Greqi, Maqedoni, Mal te Zi, etj. Kerkon kandidate te kualifikuar per postin: Menaxher Shitje per Export.

Detyrat

 • Kerkon dhe synon kliente te rinj, inicion planet e veprimit per t'u siguruar mundesi te reja per kompanine ne Rajonin e Ballkanit;
 • Eshte pergjegjes per zhvillimin dhe kryerjen e aktiviteteve te shitjes ne tregun e tij te caktuar ne Rajon;
 • Kryen takime me kliente ekzistues dhe potencial (jashte Shqiperise) sipas nje programi te paracaktuar;
 • Percakton kerkesat e biznesit te klientit dhe nese produktet qe konsiderohen jane te pershtatshme;
 • Miremban te dhena te sakta per te gjitha raportimet, shitjet dhe raportet e aktivitetit te paraqitura nga mbikeqyresi i tij;
 • Zoteron njohuri te hollesishme per produktet ose sherbimet e kompanise;
 • Pergatit permbledhje/prezantime te nevojshme per vleresimin pjesor/te plote te Propozimit;
 • Permbush detyra te reja te caktuara nga kompania ne kuader te arritjes se misionit dhe qellimit te saj.

Kualifikimet

 • Të ketë kryer studimet e larta (avantazh studimet pasuniversitare) ne deget e Menaxhim Biznesit;
 • Te kete te pakten 3-5 vjet eksperience pune ne fushen e shitjeve, kryesisht per Eksport;
 • Njohje te shkelqyer te gjuhes angleze. Avantazh perben njohja e mire e gjuhes serbe/greke;
 • Te jete i gatshem te udhetoje jashte vendit per te realizuar takime me kliente ekzistues dhe te rinj;
 • Te kete aftesi shume te mira ne pergatitjen dhe prezantimin e propozimeve tek klientet;
 • Te kete aftesi shume te mira analizuese dhe interpretuese te performances se shitjeve, objektivave qe duhen realizuar dhe tendences se tregut;
 • Te kete njohuri te avancuara te: MS Project, MS Office, Power point etj;
 • Te kete aftesi shume te mira bashkepunuese dhe te krijoje marredhenie te shpejta dhe korrekte me klientet;
 • Te permbush detyra te caktuara nga kompania brenda afateve, ne kuader te arritjes se misionit dhe qellimit te saj;
 • Te zoteroje Leje Drejtimi, klasi B.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Per te aplikuar ju lutem dergoni CV-të dhe dokumente te tjera qe vertetojne kualifikimet tuaja ne adresen: [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Algrafika

Algrafika, e themeluar ne 1999, është kompania me e madhe tregtare, e pavarur, ne shitjen a produkteve letër dhe karton ne sherbim te mbi 300 shtypshkronjave ne mbare vendin. Me mbi 2,500 ton leter dhe karton ne fletë dhe rulon gjendje në magazinat tona, ne jemi në gjendje për të përmbushur pjesen me te madhe te kërkesave tuaja. Aktualisht kemi mbi 3,000 metra katror magazinim. Kjo na jep mundësi te sherbejme pothuajse çdo kerkes...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Autostrada Tr-Dr, KM 8, Kodër Kashar, Postal Code 1001, Tirana, Albania
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel:
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë