Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 83699

Marketing Senior

Tirane, Shqipëri 08-12-2023 edhe 7 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Specialist Marketingu

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

08-12-2023

---

---


Përshkrimi

Baboon është një kompani lider në Shqipëri në ofrimin e shërbimit të porositjes së ushqimit online, por jo vetëm. Themeluar në vitin 2015, Baboon është tashmë një kompani e konsoliduar dhe e ndërtuar në departamente të mirëfillta me mbi 100 punonjës dhe me mbi 500 biznese partner.

Pozicioni që ne po kërkojmë është Marketing Senior.  

Objektivat e këtij roli

 • Implementimi dhe ekzekutimi i strategjisë për rritjen dhe mbarëvajtjen e bizneseve që janë pjesë e Baboon, si dhe bizneseve të reja në aplikacion. Bashkëpunim me kolegët mbi ide inovative, me qellim përmirësimin e shitjeve në aplikacion.
 • Koordinimi i punës me departamentin e Shitjeve.
 • Kërkimi, identifikimi dhe krijimi i contentit për Baboon në bashkëpunim me content creators dhe agjensinë e marketingut. 
 • Përgatit hulumtime të tregut, parashikime, analiza konkurruese, rezultate të fushatës së marketingut dhe tendencave të konsumatorëve.

Detyrat

Detyrat dhe përgjegjësitë:

 • Gjenerimi i Raporteve Javore / Mujore për ecurinë e punës dhe rezultatet e arritura .
 • Kryerja e Market Research për të përcaktuar audiencat e synuara për produkte/shërbime të ndryshme dhe për të krijuar mundësi te reja shitjeje.
 • Kryerja e kërkimeve për të analizuar tendencat e tregut, sjelljen e klientëve dhe peizazhin konkurrues dhe përgatitni raporte duke mbledhur, analizuar dhe përmbledhur të dhëna.
 • Mbështetni Drejtorin e Marketingut në vlerësimin dhe krijimin e planit dhe strategjisë së marketingut duke mbledhur dhe analizuar parashikimet e shitjeve, duke vendosur objektiva, duke planifikuar dhe organizuar prezantime promocionale dhe duke përditësuar kalendarët.
 • Komunikoni objektivat, afatet kohore dhe produktet e fushatës me ekipin e shitjeve dhe jepni udhëzime për përdorim ose promovim.
 • Planifikoni dhe menaxhoni takimet, duke identifikuar, mbledhur dhe koordinuar kërkesat,  dhe koordinuar fushatat.
 • Mbani një inventar të materialeve mbështetëse të shitjeve, duke u siguruar që të gjitha burimet janë aktuale dhe të sakta dhe koordinoni krijimin e materialeve të reja sipas nevojës.
 • Kërkoni dhe hulumtoni vazhdimisht burime të reja të të dhënave të klientëve të mundshëm dhe jepni rekomandime lidershipit te shitjeve dhe marketingut.

Kualifikimet

Kriteret dhe aftësitë e kërkuara:

 • Mosha minimale 27 vjece.
 • Diplomë Bachelor në marketing, business, ose komunikim.
 • Eksperienca në sektorin e Marketing-ut, të paktën 5 vite.
 • Përvoja e mëparshme e punës si koordinator marketingu ose rol i ngjashëm manaxherial.
 • Zotërimi i gjuhëve të huaja është i domosdoshëm. (gjuha angleze).
 • Përvojë pune me buxhete dhe parashikime.
 • Eksperiencë e meparshme në Facebook Ads, Google Ads.
 • Gjuhë letrare e shkruar pastër dhe komunikim i rrjedhshëm.
 • Aftësi për të krijuar spreadsheets dhe për të analizuar të dhënat për të interpretuar metrikat e KPI dhe ROI.

Kushtet e Punës

 • Puna është full time job
 • 2 ditë pushimi në jave
 • Leje vjetore dhe festa zyrtare sipas Kodit te Punes
 • Nje vakt ushqimi të përfshirë nga kompania
 • Mundesi rritje ne karriere.
 • Page e kenaqshme + bonuse mujor

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar ju ftojmë të dërgoni CV tuaj të përditësuar, duke specifikuar pozicionin për të cilin po aplikoni në adresën e email-it [email protected]

Vetëm kandidatet e përzgjedhur do të kontaktohen. Ju informojmë se të dhënat tuaja do trajtohen në kofidencialitet të plotë në përputhje me ligjin Nr. 9887, “PËR MBROJTJEN E TË DHËNAVE PERSONALE”.

Baboon të mirëpret!


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Baboon Food Delivery

Baboon Food Delivery