Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75719

Konsulent/e Imobiliar/e

Tirane, Shqipëri 07-04-2023 edhe 6 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Agjent Imobiliar

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

07-04-2023

---

---


Përshkrimi

REMAX Horizon Rruga Luigj Gurakuqi prane sheshit Avni Rustemi, Tiranë, Shqipëria eshte ne kerkim te pozicionit:

Konsulent/e  Imobiliar/e

Detyrat si meposhte:

 • Të ofrojë shërbime ndërmjetësimi për shitjen, blerjen, dhënien apo marrjen me qira të një prone të paluajtshme.
 • Të studiojë tregun dhe të dalë në terren për të gjeneruar kontakte dhe të marrë listime.
 • Të ofrojë ekspertizën e duhur të bazuar në dokumentat përkatëse për cmimet e pronave të cilat janë aktualisht ne treg dhe ato të shitura apo te dhëna me qira.
 • Të regjistrojë në systemin RE/MAX të gjithë klientët shitës, qiradhënës apo bleres dhe qiramarrës sipas modaliteteve përkatëse.
 • Të prospektojë për prona dhe klientë të rinj qiramarrës dhe blerës nëpërmjet telefonatave apo prospektit ne një zonë të caktuar.
 • Të përcaktojë nevojat dhe aftësitë financiare të klientëve për të propozuar zgjidhje që u përshtaten kerkesave te tyre.
 • Të udheheqë procesin e negociatave, dhe të asistojë klientët deri në fazën përfundimtare të mbylljes së transaksionit midis palëve;
 • Të përgatisë dhe të arkivojë dokumentacionin e nevojshëm për cdo klient.
 • Të promovojë shitjet nëpërmjet reklamimit online, offline dhe event marketing.
 • Të jetë i përditësuar mbi risitë në tregun imobiliar vendas, rajonal dhe botëror si dhe praktikat më të mira të punës.
 • Të marrë pjesë në trajnime dhe në programe të zhvillimit të stafit nga kompania RE/MAX.'Të raportojë tek menaxheri dhe brokeri në mënyre të vazhdueshme për agjendën ditore dhe ecurine e transaksioneve.
 • Të realizojë raporte periodike tek klientët shitës dhe qiradhënës për kërkesat që ka marrë prona e tyre, vizitat që janë bërë në pronë dhe përshtypjet e klientëve, ofertat që kanë ardhur dhe procesin e marketingut të realizuar.
 • Të mbajë kontakte të vazhdueshme me klientët blerës dhe qiramarrës dhe të informojë për cdo pronë që ka sistemi RE/MAX e cila mund të përshtatet me kerkesat e tyre për blerje apo qiramarrje.
 • Të përfaqësojë denjësisht markën RE/MAX duke rrespektuar rregullat dhe kodin e etikës.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Drgoni CV tuaj ne [email protected]

Ose per me shume informacion telefononi ne +355 68 206 7007


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Remax Horizon

Remax Horizon

Rruga Luigj Gurakuqi Prane Sheshit Avni Rustemi Qendër, Tiranë, Shqipëria

Email: [email protected]

Cel: +355 68 206 7007