Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 72734

Key Account Juglindje

Tirane, Shqipëri 21-12-2022 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Para shitës

Kohe e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

21-12-2022

---

---


Përshkrimi

ALKOS Group me Zyra Qendrore në Autostradën Tiranë – Durrës, km 12 dhe me një eksperiencë 15 vjeçare në tregun shqiptar në fushën e Import-Eksportit, për një nga Shoqëritë e Grupit, kërkon të punësojë: Key Account per Juglindjen 

 • Ne ofrojmë Pagë motivuese;
 • Shpërblim mbi bazën e performancës në shitje;
 • Atmosferë miqësore dhe dinamike;

Detyrat

 • Vizita sistematike e pikave te shitjes te percaktuara nga Menaxheri shitjes;
 • Kontrolli, mbikeqyrja e produkteve te kompanise ne pikat shitese;
 • Marrja e porosive nga pikat shitese;
 • Mbikeqyrja sitematike ne pikat e shitjes;
 • Analiza e sasise se porosive me qellim shmangien e mungeses se produkteve ose mbingarkeses .
 • Raporton per gjendjen ne treg, ne menyre te vecante per mallrat konkurrente si dhe per cfaredo verejtje apo sugjerim tjeter nga bleresit.
 • Mban evidence ditore per punen ne terren, referon veshtiresite eventuale dhe propozon zbatimin e masave te caktuara per raste konkrete;
 • Prezanton produkte e reja te te gjithe klientet te cilet viziton;
 • Zhvillimi dhe ruajtja e marredhenieve me klientet ekzistues dhe ata te rinj;
 • Zona e mbulimit Juglindja;
 • Vendbanimi: (preferohet) Tirane  

Kualifikimet

Kualifikime/Kerkesa

 • Arsimi i lartë (Fakulteti ekonomik);
 • Eksperienca të ngjashme në fushën e shpërndarjes, distribucionit në tregun shqiptar,
 • Të posedojë leje drejtimi automjeti.

Duhet t’i permbahet ketyre rregullave:

 • Të jetë korrekt dhe i disiplinuar në menaxhimin e produkteve te Kompanisë,
 • Aftësi të mira komunikuese,
 • Aftësi të mira tregetimi dhe negocimi,
 • Aftesi per te menaxhuar kohen ne terren,
 • Aftesi te mira organizative ne zgjidhjen e situatave te ndryshme ne treg,
 • Te kete perkushtim maksimal gjate orarit te punes,
 • Te karakterizohet nga ndershmeria, integriteti dhe korrektesia,
 • Te kete aftesi organizative, dhe te ndihmoj ne dhenien e ideve te reja,
 • Te eci me te njejtin hap me qellimet dhe synimet e kompanise,
 • Te ruaj konfidencialitetin dhe te kete etike te larte profesionale.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

 

Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni do të njoftohen për intervistë.

*Të gjithë aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të lartë sipas Ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale"


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
ALKOS GROUP

One of the biggest distributors in Albania Since 2004 Import, promotion and distribution of high quality branded products are what Alkos knows best. It operates in several domestic market areas, representing different brands that have their own features. Consequently, our strategies are tailored to specific needs in terms of distribution, promotion and logistics. Following a well-thought-out selection, the brands we present in the market are supported through a consolidated distribution network. Brands and Partnerships What sets us apart We are aware that in order to be successful, we have to carefully choose prartners that share the same values with Alkos. Our favorable position in the market is greatly influenced by our collaborations with important players in Europe and the region. We support our collaborators by promoting their brands, and ultimately increase the presence in the market. We would like for our collaborations to be perceived as an inseparable part of their success.