Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 78066

Juriste

Tirane, Shqipëri 16-06-2023 edhe 19 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Jurist

Kohe e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

16-06-2023

---

1


Përshkrimi

JURIST

Arlis Construction është një nga kompanitë lider në fushën e ndërtimit dhe investimit në projektet zhvilluese. Aktiviteti i kompanisë daton në vitin 2008 me kontribut në disa rezidenca banimi dhe investime sociale të mirënjohura në kryeqytet. Arlis Construction është në rritje të vazhdueshme dhe synon përmirësimin e komunitetit në aspektin e zhvillimit ekonomik dhe social. Për këto arsye si dhe në kuadër të zgjerimit të vazhdueshëm të stafit hapim vendin vakant për Jurist.

Pozicioni: Juriste

Departamenti: Ligjor

Vendodhja: Kompleksi “Square 21” Tiranë

Përmbledhja e pozicionit:

Juristi harton dhe ndjek të gjitha procedurat ligjore të kompanisë. Përfaqëson shoqëritë e grupit në çështjet ligjore, administrative, kontakte me të tretë, etj. Prodhon çdo material të nevojshëm ligjor për interes te grupit.


Detyrat

Detyrat dhe pergjegjësitë

 • Juristi harton, ndjek dhe menaxhon te gjitha ceshtjet ligjore te shoqerise;
 • Përfaqëson shoqëritë e grupit për çështje të ndryshme me pale te treta, procese gjyqesore;
 • Harton padi, ndjek ankimime, zhvillon negociata;
 • Perpilon dhe ndjek korrespondencat zyrtare me autoritetet shtetërore për çështje të caktuara ligjore të veprimtarisë së shoqërive;
 • Përpilon kontrata për blerje dhe shitje, asiston në kontratat e prokurimeve dhe kontratave të ndryshme;
 • Menaxhon dhe ndjek proçedurat ligjore të kompanisë;
 • Evidentimi i ndryshimeve në ligjet e biznesit dhe informimi i departamenteve te tjere te interesuar në lidhje me keto ndryshime;
 • Ndjekja e zbatueshmërisë së legjislacionit shqiptar;
 • Kryerja e korrespodencës me institucionet ose persona juridike;
 • Përfaqëson kompaninë pranë institucioneve administrative si dhe ndjek proçeset e ndryshme të administrimit si psh; Procesin për pajisje me leje ndërtimi, leje zhvillimi, shfrytëzimi, hipotekimin e objekteve, verifikimin hipotekor të pronave dhe procedurat e tjera të nevojshme për ndërtimin e një objekti;
 • Harton çdo akt tjetër të nevojshëm që i kërkohet nga shoqëria dhe për llogari të saj;
 • Detyra te tjera qe mund ti ngarkohen/kerkohen.

Kualifikimet

Edukumi dhe Kualifikimet

 • Te kete perfunduar studimet e larta me sistemin e integruan 4-vjecar ose sistemi Bachelor+Master ne Fakultetin Juridik, Universiteti i Tiranës, e preferueshme edhe diploma europiane;
 • Te kete eksperience te meparshme pune, minimalisht 5-vite, e preferueshme ne shoqeri ndertimi;
 • Te kete aftesi shume te mira analitike ne formulime shkresash ligjore;
 • Aftesi shume te mira negociatore;
 • Njohuri shume te mira te Kodit Civil dhe Penal, si edhe njohuri shume te mira mbi Ligjin e Shoqerive Tregetare;
 • Aftesi per te dhene zgjidhje te shpejta per probleme ligjore;
 • Aftesi per te menaxhuar disa projekte ne te njejten periudhe kohore dhe per te dhene zgjidhje ne kohe reale;
 • Te jete e dedikuar ne zgjidhjen e problematikave;
 • E nevojshme njohja e mire e gjuhes angleze dhe e preferueshme edhe gjuha italiane.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Mënyra e aplikimit:

Të gjithë të interesuarit dhe që plotësojnë kërkesat e lartpërmendura luten të dergojne CV-në e tyre në adresën e email: ; [email protected] me subjekt:Jurist/e”.

Shënim: Do të thirren për interviste vetëm kandidatët që plotësojnë kushtet e lartpërmendura dhe të gjithë të intervistuarit do të kenë një Feedback nga Departamneti i Burimeve Njerëzore.

“Arlis Construction” ofron kushte shume te mira pune, ambjent motivues dhe mundesi rritje profesionale dhe personale.

*Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për “Mbrojtjen e të Dhënave Personale”.

 

Suksese!


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Arlis Construction shpk

Arlis Construction shpk është një nga kompanitë lider në fushën e ndërtimit dhe investimit në projektet zhvilluese.

Aktiviteti i kompanisë daton në vitin 2008 me kontribut në disa rezidenca banimi dhe investime sociale të mirënjohura në kryeqytet.

Arlis Ndërtim është në rritje të vazhdueshme dhe synon përmirësimin e komunitetit në aspektin e zhvillimit social dhe atij ekonomik. 


INFORMACIONE KONTAKTI