Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.





Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.



Mirëseerdhët në duapune.com



Tirane, Shqipëri 04-07-2022 edhe 6 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.




Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Informaticien
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
04-07-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

GET THIS OPPORTUNITY!

Information Security Specialist Purpose of Position:

The purpose of the job consists in contributing to the information security of the company by protecting the company's information/assets via proper assessing controls to maintain Confidentiality, Integrity, and Availability of the Company's assets/information.

Detyrat

Main Task:

 • Propose solutions to vulnerabilities and coordinate with IT/ business units for activities that need to be done in order to correct/ prevent IS vulnerabilities;
 • Collaborate continuously with Fraud / IT teams/others in case an information security-related analysis and control needs to be done to help on any investigative issue raised;
 • Contribute on employee education about computer security and promote security awareness and security protocols via periodic mail bulletins sent to all employees;
 • Reports on IT Security performance results in audits, and do recommendations on end-user activity audits;
 • Develops and follows implementation with respective technical teams & system owners' enforcement policies, procedures, and associated plans for the system;
 • Builds and maintains tolls, flags, and triggers in order to proactively monitor and respond to emerging threats in the systems provided by the company to the Information Security team.

Kualifikimet

Skills:

 • Strong work background in information technology with a clear understanding of the challenges of information security;
 • Good understanding /experience of firewalls, anti-virus, logs analysis, intrusion detection, back up & encryption;
 • Excellent analytical and problem-solving abilities to identify & suggest security risks;
 • Very good knowledge of ISO 27001 standard;
 • Excellent communication, presentation, and team-working skills Very good knowledge of English.

Experience:

 • At least  3 years of  IT security experience;

Education:

 • University Degree in Computer Science, Computer Engineering, IT, Business Informatics or other related fields.

Shënime


Interested candidates should apply through www.albtelecom.al .

Deadline of application is 4th July  2022.

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.

HUMAN RESOURCES AND ADMINISTRATIVE AFFAIRS DEPARTMENT


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.



Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".






Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +35542291690
 • Mobile: +355672061741

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë