Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 70926 Gazetar/e

Gazetar
Tirane, Shqipëri 21-10-2022 edhe 19 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Gazetar
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
21-10-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Top Channel është një televizion privat që transmeton lajme dhe programe të tjera televizive gjatë 24 orëve. Top Channel I filloi transmetimet për here të pare me date 20 Dhjetor 2001. Sot, Top Channel është i pranishëm me sinjalin e tij në të gjithë Europën, përmes platformës Digitalb si edhe në Amerikën Veriore permes 2 platformave IPTV, TVALB dhe Shqip TV.

Që në fillim të transmetimeve të tij, Top Channel dalloi për saktësinë e lajmeve të orës së fundit dhe lidhjeve të drejtperdrejta të ngjarjeve më të rendësishme të vendit, si dhe zgjeroi shumë shpejt gamën e programeve te te gjitha zhanreve, per te gjitha grupe moshat.

Top Channel është pjesë e Top Media Group ku bëjnë pjesë dhe Top Albania Radio, Top Gold Radio, My Music Radio, Gazeta Shqip Online, një pjesë e platformës Digitalb, Top News dhe VGA Studio.

Pozicioni: Gazetar/e Vendodhja: Kodër Mëzez, Kashar Tiranë.

Detyrat

 • Merr informacion mbi të gjitha zhvillimet dhe trendet për fushën që i është caktuar.;
 • Gjen dhe realizon kronika me histori personale që lidhen me zhvillimet në sektorët që ai mbulon;
 • Mban kontakt të vazhdueshëm me redaksinë nëpërmjet kryeredaktorit dhe asistentit të prodhimit, për t'u komunikuar gjatë ditës për ngjarje dhe zhvillime të ndryshme, të cilat përcillen me kronika apo tema të ndryshme;
 • Duhet të jetë i gatshëm në çdo moment të ditës për të bërë raportime direkte;
 • Përgatit dhe sëbashku me montazherin kujdeset për montazhin e kronikave të ndryshme;
 • Duhet të jetë i informuar për çdo zhvillim në vend dhe të mbajë në korrent redaksinë rreth këtyre zhvillimeve.;
 • Gazetari duhet të kontaktojë dhe informojë redaksinë për zhvillime dhe ngjarje të ndryshme të fushës që mbulon;
 • Të kontaktojë ftuarit për çdo temë që i përket sektorit që ai mbulon.;
 • Performon detyra të tjera shtesë dhe merr persipër përgjegjësinë për ti kryer ato sipas rastit.

Kualifikimet

 • Te kete perfunduar arsimin e larte;
 • Të ketë aftësi shumë të mira të të punuarit në skuadër;
 • Aftësi shumë të mira komunikuese;
 • Te kete experience pune ne television 3-5 vjet;
 • Çdo kualifikim tjetër në fushën e lidhur është një plus;
 • Njohuri shumë të mira të programeve që lidhen me Microsoft Office;
 • Njohuri shumë të mira të gjuhës Shqip;
 • Njohuri shumë të mira të gjuhës Angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Per te aplikuar per kete pozicion, ju lutem te dergoni CV-ne ne adresen elektronike: [email protected]

*Te gjitha aplikimet do te trajtohen me konfidencialitet te plote sipas ligjit Nr 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqiperise per "Mbrojtjen e te Dhenave Personale".

Top Channel

Faqja zyrtare e televizionit Top Channel. Kontakt: [email protected]

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Aplikim nëpërmjet email-it
Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".