Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 76033

Financiere

Tirane, Shqipëri 30-05-2023 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Financier

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

30-05-2023

---

---


Përshkrimi

"I.S.D.C" Dega në Shqipëri e kompanisë prestigjoze I.S.D.C Ltd me qëndër në Zvicër ushtron aktivitetin e saj edhe në Shqipëri që prej 2009 me bazë prodhimin dhe shitjen e lëndës së parë me cilësinë më lartë të materialeve të ndërtimit dhe infrastrukturës, import- eksportin dhe ndërtimin. I.S.D.C kërkon një Financiere.


Detyrat

 • Të mbikqyri dhe të mbajë nën kontroll tërsinë e sistemit financiar/kontabël të shoqërise;
 • Të krijojë dhe te mbaj nen kontroll procedurat e hedhjes se të dhenave në programin kontabel;
 • Analizon dhe sygjeron rekomandime për të rritur në mënyrë strategjike performancën financiare;
 • Të mbikqyri në vazhdimësi dhe me përpikmeri proceset financiare, të kryej analiza/kontrolle të rregullta të faturimeve & pagesave te klientëve duke evidentuar klientët me probleme në likuidime; të mbaj raportet me klient-furnitor për ceshtjet financiare;
 • Harton dhe përpilon analize të saktë të buxheteve, trendet financiare dhe parashikimet;
 • Krijon dhe ruan marrëdhënie të forta me drejtuesit e lartë në mënyrë që të identifikojë nevojat e tyre;
 • Të sigurojë që dokumentacioni të arkivohet në mënyrë korrekte me të gjitha të dhënat e nevojshme për të maksimizuar eficencën e departamentit të financës (dosje përkatëse të klient/furnitoreve, arkës/bankës, të punonjësve dhe listpagesave, të aseteve etj);
 • Të siguroj që dokumentacioni të arkivohet në mënyrë korrekte dhe që kontrollet e brendshme të jenë efektive dhe të sigururoje përputhshmërinë me organet shtetërore dhe lokale, ligjeve të aplikueshme, rregullatorët dhe rregullat për raportimin financiar dhe taksave.

Kualifikimet

 • Të ketë mbaruar arsimin e lartë në Fakultetin Ekonomik, dega Financë;
 • Të njohë shumë mirë të kontabilitetit dhe Finance 5;
 • Të ketë njohuri shumë të mira të legjislacionit fiskal;
 • Të ketë njohuri shumë të mira të planifikimit dhe zhvillimit të problemeve ekonomiko- financiare;
 • Të ketë eksperiencë pune mbi 5 vjet;
 • Të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze.

 


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Të gjithë kantidatët e interesuar duhet të aplikojnë me CV -në e detajuar në shqip me foto bashkangjitur, në adresen: [email protected]

Vetem kantidatet e perzgjedhur do të njoftohen për intervistë.

Sukses

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
ISDC

I.S.D.C – “International Service & Development Corporation” është një kompani me eksperince shumë vjecare ne Europe e cila vepron në fushën e ndërtimit.

Objekti i kompanise eshte te huajzoje ose te mbledhe para nepermjet kredive afatgjata apo afatshkurtra, obligacioneve, te shese, te hipotekoje, te jap me koncension, menaxhoje, ndertoje, zhvilloje etj.

Dëshira e kompaisë për tu shtrirë akoma dhe më tej bëri që në vitin 2009 I.S.D.C – “International Service & Development Corporation” nisi partneritetin me Shqipërinë. Që prej 2009 ajo vazhdon të jetë një partner i besuar në shërbim të ndërtimit me një portofol të gjerë të projekteve të shtrira në të gjithë Shqipërinë.

Suksesi ynë vjen nga një angazhimi i palëkundur me vizionin e klientit, puna me pasion për praktikat e ndërtimit, bashkëpunimi, dhe kultura e bilancit, integritetit dhe besnikërinë.

Në I.S.D.C, kemi transformuar përvojën e ndërtimit nëpërmjet krijimit të një mjedisi që nxit bashkëpunimin për projektet dhe angazhimin e ekipit profesional.


INFORMACIONE KONTAKTI