Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 68058 Financier/e

Financier
Tirane, Shqipëri 18-07-2022 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
18-07-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Caushi Trans ka aktivitet kryesor transportin e mallrave per te trete brenda dhe jashtë vendit. Adresa: Rruga Nacionale Vore-Fushe Kruje km.4

Ofrohet vend pune Financier/e me eksperience , me kohe te plote.

Detyrat

Detyrat dhe pergjegjesite kryesore:

  • Pergatitja e pasqyrave financiare, raportet, analizat, informacionet ekonomiko – financiare periodike dhe vjetore. (Sipas legjislacionit ne fuqi).
  • Vendosja e objektivave strategjike per të rritur performancen financiare te biznesit.
  • Analiza e kostos, likuiditetit si dhe cash-flow.
  • Organizimi dhe ndjekja e marrëdhënieve me institucionet shteterore (Tatimet, Sigurimet Shoqerore dhe Shendetesore, Zyrat e Punesimit etj) Kontrolli i hedhjes se transaksioneve financiare sipas dokumentave mbeshtetes ne perputhje me legjislacionin ne fuqi.
  • Rregjistrimi, klasifikimi dhe permbledhja e transaksioneve financiare. Llogaritja, pergatitja dhe leshimi i faturave te TVSH-se tek klienti.
  • Rregjistrimi ne kontabilitet i transaksioneve financiare. Llogaritja dhe pergatitja e pagesave per tatimet, Sigurimet Shoqerore dhe Shendetesore, Tatim fitimi, detyrimet e tjera ligjore dhe pagesat perkundrejt furnitoreve.
  • Pergatitja e urdherxhirimeve bankare.
  • Kontrolli i veprimeve bankare nese ato jane kryer ne perputhje me dokumentacionet perkatese.
  • Kryerja e detyrave te tjera te departamentit te finances sipas kerkeses se menaxhimit.

Kualifikimet

Kualifikimet:

•Diplome nga Fakulteti Ekonomik, preferohet ne Finance/Kontabilitet.
•Minimumi 5 vite eksperience pune ne biznes/kontabilitet ( regjistrim blerje-shitje ; rakordim kliente-furnitore)
•Eksperienca ne shoqeri transporti nderkombetar konsiderohet perparesi.
•Te kete punuar me programet financiare Financa 5, Bilanci, Alpha Web ​ .
•Te kete njohuri shume te mira mbi legjislacionin tatimor.

Kerkesa te tjera:
•Te kete perkushtim maksimal ne pune.
•Te karakterizohet nga ndershmeria dhe korrektesia.
•Te kete etike te larte profesionale.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania Caushi Trans  me email: [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


CAUSHI TRANS SHPK

Caushi Trans shpk ofron transport kombetar dhe nderkombetar. Transport mallrash te industrive te ndryshme ne mbare Ballkanin dhe Evropen

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë