Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75829

Chief Accounting

Tirane, Shqipëri 12-04-2023 edhe 11 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Kontabël

Kohe e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

12-04-2023

16-03-2023

---


Përshkrimi

Partner-al kerkon te punesojë nje Shef Kontabël per nje nga klientët tane. 


Detyrat

Duties and Responsibilities:

 • Perform full set of accounts and ensure timely closing of accounts;
 • Develop and maintain internal control and effective accounting system and policies for the set up;
 • Monthly preparation of the company’s financial statement, closing of accounts as well as the

preparation of other periodical reports including various analyses

 • Plan and make recommendations on the company’s yearly budget plan;
 • Supervise the proper maintenance of the employee duties and records related to accounting;

supervise the invoicing team;

 • Work with supervisory examiners such as Tax Office and External Auditors and properly follow up

the audit process;

 • Monitor financial statements’ changes and progress as well as company’s monthly KPI’s;
 • Determination of accounting methods and guidelines;
 • Regular Checking of accounting transactions (individual accounts) as well as of turnovers and

invoices;

 • Prepare and reviews external financial reports, which summarize and forecast the company

activities and financial position in areas of income, expenses, planned expenditure, etc;

 • Support Finance Director in ensuring that intercompany cost allocations are in line with

management Agreements and transfer pricing policy;


Kualifikimet

- Education:

 • Both university degree and Master; at least one degree focused in accounting.

- Work Experience:

 • 5 years or more of working experience in multinational environment or similar company in the accounting department.

 

 

-Additional qualifications:

 • Fluent written and spoken English;
 • Member or part qualified member of a professional body (ACCA, ACA etc); membership will be valued as a very strong asset;
 • Excellent knowledge of Albanian legislation and IFRS
 • Working experience in big 4

 


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Partner  awaits you application at  [email protected]

Please insert in the Subject the position you are applying for.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Partner.al

Partner.al është një kompani e cila ofron konsulencë në sektorin e shitjeve, përzgjedhje stafi për biznese në të gjithë Shqipërine & trajnime në të gjitha fushat e shitjes. Eksperienca shumë vjeçare e stafit të saj në sektorin e shitjeve dhe njohja shumë e mirë e tregut shqiptar dhe rajonal, përben një nga bazat kryesore mbi të cilat Partner.al do të mbështetet për të ofruar shërbimet e saj. Partner.al i ofron bizneseve mjetet e nevojshme në mënyrë që të shtojnë vlerën duke u fokusuar në rezultate, produktivitet, cilësi, & kënaqësinë e klientit.


Partner.al është e specializuar në rekrutime, përzgjedhje stafi, Partner.al Sh.p.k është themeluar në Tiranë, Shtator 2017 nga Znj. Jonela Rama dhe Z. Aldi Qose pas shumë vitesh eksperiencë në shitje, administrim dhe sherbimet e rekrutimit.


INFORMACIONE KONTAKTI