Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 81422

Arkitekt/e

Tirane, Shqipëri 14-10-2023 edhe 13 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Arkitekt

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

14-10-2023

---

---


Përshkrimi

"I.S.D.C" Dega në Shqipëri e kompanisë prestigjoze I.S.D.C Ltd me qendër në Zvicër ushtron aktivitetin e saj edhe në Shqipëri që prej 2009 me bazë prodhimin dhe shitjen e lëndës së parë me cilësinë më lartë të materialeve të ndërtimit dhe infrastrukturës, import- eksportin dhe ndertimin. I.S.D.C kërkon një: ARKITEKT/E .

 
 

Detyrat

  • Koncepton projektin duke përfshirë organizimin e hapësirave, materialet e ndërtimit, llojet e fasadave dhe stilin arkitektonik. Kjo përfshin skicimin e ideve të para dhe krijimin e vizionit të projektit.
  • Zhvillon plane të detajuara për projektin, duke përfshirë planimetritë, fasadat, detajet strukturore dhe instalimet.
  • Monitoron procesin e ndërtimit dhe verifikon që puna të realizohet sipas planeve dhe specifikimeve. Jep zgjidhje në terren për të adresuar çështje teknike që mund të dalin gjatë ndërtimit.
  • Gjatë fazës së zhvillimit të projektit, arkitekti bashkëpunon me inxhinierët strukturorë, inxhinierët e instalimeve dhe të tjerë specialistë për të siguruar që projekti të ketë funksionimin dhe sigurinë e duhur.
  • Ndihmon në vlerësimin e kostos së projektit dhe siguron që projektimi të përputhet me buxhetin e caktuar.

Kualifikimet

  • Të ketë përfunduar studimet master në "Arkitekturë".
  • Të ketë eksperiencë të mëparshme mbi 5 vjet në Projektim dhe Zbatim.
  • Të ketë njohuri shumë të mira të programeve: AutoCad Architecture, 3D Max dhe Photoshop.
  • Të  ketë njohuri të thella të koncepteve arkitekturore, të mjeteve dhe teknologjitë e projektimit, si dhe të standardeve ndërtimore dhe rregullave të ndërtimit.
  • Të jetë i/e aftë të organizoj kohën dhe të menaxhoj projekte të ndryshme në të njëjtën kohë. Aftësipër të punuar nën presion dhe për të përmbushur afatet e projektit.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Të interesuarit mund të aplikojnë duke dërguar CV me fotografi dhe portofolin e punimeve, tek: [email protected]
Suksese!


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.isdc.al


ISDC

I.S.D.C – “International Service & Development Corporation” është një kompani me eksperince shumë vjecare ne Europe e cila vepron në fushën e ndërtimit.

Objekti i kompanise eshte te huajzoje ose te mbledhe para nepermjet kredive afatgjata apo afatshkurtra, obligacioneve, te shese, te hipotekoje, te jap me koncension, menaxhoje, ndertoje, zhvilloje etj.

Dëshira e kompaisë për tu shtrirë akoma dhe më tej bëri që në vitin 2009 I.S.D.C – “International Service & Development Corporation” nisi partneritetin me Shqipërinë. Që prej 2009 ajo vazhdon të jetë një partner i besuar në shërbim të ndërtimit me një portofol të gjerë të projekteve të shtrira në të gjithë Shqipërinë.

Suksesi ynë vjen nga një angazhimi i palëkundur me vizionin e klientit, puna me pasion për praktikat e ndërtimit, bashkëpunimi, dhe kultura e bilancit, integritetit dhe besnikërinë.

Në I.S.D.C, kemi transformuar përvojën e ndërtimit nëpërmjet krijimit të një mjedisi që nxit bashkëpunimin për projektet dhe angazhimin e ekipit profesional.


INFORMACIONE KONTAKTI