Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 12-07-2022 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Arkitekt
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
12-07-2022
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
10

Përshkrimi

Royal York Property Management is a property rental and leasing company with a portfolio of over 13,000 properties, that offers guaranteed rental income. Valued at $7.8B+ in real estate assets under management, the company is advancing technology in its processes, and systems, and expanding globally. With 15 office locations across Ontario, Canada, and 2 office locations in Europe, the company is leading the potential in property management, and surpassing the client experience by having all departments operating 24 hours a day, 7 days a week.

We are looking to hire a creative and inspired Architect to handle projects from the initial client briefing through to the final stages of construction.

As an architect for our company, you will be responsible for managing client relationships, developing and presenting design proposals, preparing drawings, specifications, budgets, construction documents, and managing project teams. You should be able to take ownership of your project, be it the design and construction of a new building, an extension, alterations, or a restoration project, and deliver on the client's requirements. To be successful in this position you should be able to visualize space in three dimensions, have a good understanding of construction technologies, and be an effective project manager. You must have strong interpersonal skills, demonstrate superior technical design skills and be able to create designs that are functional, creative, and sustainable.

Detyrat

 • Working with clients to determine requirements for building projects.
 • Managing design projects from concept development through to completion.
 • Developing initial estimates on structure costs, building time, and special requirements.
 • Developing and presenting project proposals.
 • Preparing drawings, blueprints, specifications, and construction documents.
 • Conducting research and compiling reports on feasibility and environmental impact.
 • Complying with safety standards and local planning regulations.
 • Determining and adhering to budgets and timelines.
 • Directing staff in the development of project drawings, studies, and budgets.
 • Preparing work contracts for building subcontractors.
 • Visiting building worksites to ensure work is being done according to architectural plans.

Kualifikimet

 • Degree in architecture or a related field.
 • Previous experience as an Architect.
 • Excellent technical drawing skills.
 • Strong communication and project management skills.
 • Knowledge of Microsoft Office and software programs such as AutoCAD, Revit, Adobe Creative Suite, Newforma, etc.
 • Good interpersonal and presentation skills.
 • Knowledge of building codes and regulatory standards.
 • Strong creative and visualization skills.
 • Ability to work with architectural software to create building plans.
 • Excellent attention to detail.
 • Strong interpersonal skills. Math skills.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

To apply please send your resume at [email protected]

Or in link below: https://royalyorkpropertymanagement.ca/job/AL%20-%20Architect

Fotografi


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Royal York Property Management

Royal York Property Management eshte nje kompani prestigjoze kanadeze per menaxhimin e pronave me qera , e cila ka nisur aktivitetin ne 2010 dhe eshte e bazuar ne Toronto, Ontario. RYPM po kerkon te zgjerohet ne te gjithe boten dhe jo vetem ne Kandane Jugore. Kjo kompani ka nje pervoje te gjere ne menaxhimin e pronave per qira duke ofruar nje sere sherbimesh per qiramarresit dhe pronaret e shtepise per te ofruar nje levizje sa me...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë