Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 82001

Administrative Specialist

Tirane, Shqipëri 02-10-2023 mbaron sot


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

02-10-2023

---

---


Përshkrimi

Administrative Specialist - Support Services Department


Detyrat

 • To follow-up Service Desk requests by addressing them to the appropriate units/ staff for solution.
 • To ensure the recording of every data related to entry/exit of materials in physical warehouse.
 • To execute on time the requests for materials supply for HO and branches.
 • To follow-up the goods movements in the warehouse and transfers to BKT units with respective costs.
 • To ensure and check warehouse inventory in order to meet in time the needs for various materials of BKT Head Office and branches according to their requests.
 • To prepare the monthly purchasing list in order to fulfill all the requirements by bank units.
 • To prepare the Purchase & Payment Orders correctly and on time.
 • To follow-up the process of different prints on the basis of requirements of bank staff in respect of contracts with third parties.
 • To follow the electricity, water, telephone bills and other services and products received for BKT.
 • To prepare evidence of vehicles fuel consumption, used in Head Office as well as branches and report to the Department Manager for any irregularity observed.
 • To order fuel tokens from the contracted company and to enable their delivery on time to BKT warehouse.
 • To be responsible of the materials that is in charge and deal with their administration in bank warehouses.
 • To keep written records for every entry/exit/movement of any material/asset in/from any warehouse and to deliver a copy to SAP Service Specialist of SSD.
 • To perform every day warehouse inventory and to report the observed deficiencies to Superiors in order to avoid the delays of material supply for BKT branches and Head Office units.
 • After the approval of Department Manager/ Finance Group Head or responsible authority to take over the supply by performing:
  - The control of delivered materials’ label to those specified in the invoice prepared by the supplier.
  - Reconciliation of delivered materials’ quantities with those specified in the invoice prepared by the supplier.
 • To execute the request’s for supply from BKT branches and Head Office units after their approval from the authorized superiors.
 • To ensure the adjustment and arranging of materials in warehouse on the basis of items’ classification in order to provide a fast and efficient service during his/her work.
 • To take the necessary measures for preventing the damage of materials in warehouse from various factors such as humidity, fire, etc. and to report on the problems encountered in this respect to his/her superiors.
 • To prepare and submit reports on different information required by superiors about the inventory of materials, items’ prices etc.
 • To perform other duties assigned by Department Manager/ Finance Group Head.

Kualifikimet

 • To be a university graduate (preferably Business Administration or Finance).
 • At least 3 years of previous experience on Bank Administrative Affairs & Warehouse.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Interested candidates are encouraged to send their CV at [email protected] until 02.10.2023 by specifying the position they are applying for.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.bkt.com.al


Banka Kombetare Tregtare BKT

BKT është banka më e madhe në sektorin bankar Shqiptar dhe ka një pozitë udhëheqëse për sa i përket termave të treguesve kryesorë të madhësisë së bankave; asetet, huatë, letrat me vlerë të investimit, depozitat dhe fitimi neto. Banka Kombëtare Tregtare ka marre gjate viteve çmime të shumta për shërbimet e saj, duke e vleresuar si Banka e Vitit nga organizata të ndryshme.

BKT konsiderohet si investitori më i madh i ekonomisë shqiptare duke mbështetur në mënyrë aktive rritjen ekonomike me anë të kreditimit për investimet në bizneset private, projektet publike dhe atyre individuale, si edhe është taksapaguesi më i madh në këtë vend duke marrë në konsideratë vlerën totale përgjatë 4 viteve të fundit. BKT u shërben klientëve të saj përmes një rrjeti 94 degësh, nga të cilat 67 janë të vendosura në Shqipëri dhe 27 në Kosovë. duke e bërë BKT-në bankën më të madhe shqiptare në rajon.

MISIONI
Misioni i BKT-së është t’u sigurojë njerëzve qetësi, lehtësi dhe mundësi në sektorin bankar.

VIZIONI
E dinë se çfarë kërkoni dhe bëjnë çmos që ju ta keni. Kjo thjesht e bën bankën e parë dhe më të mirën.


INFORMACIONE KONTAKTI