Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91647

Remote Customer Service Lead Contractor

Punë nga shtëpia 23-07-2024 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Fotografi


Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto:

Shërbim Klienti Outbound

Kohë e plote

---

Jo

Letër interesi: Rroga Bruto: Data e përfundimit:  

Jo

---

23-07-2024


Përshkrimi

We are a rapidly growing eCommerce retailer that specializes in luxury indoor and outdoor furniture as well as home furnishings.  

POSITION OVERVIEW: 

We are seeking an experienced problem-solver to join our customer service management team.  The ideal candidate must be able to gather information from multiple sources, assess complex situations, formulate solutions both beneficial to the customer and the company, and effectively communicate these resolutions to customers via phone, online chat, and email. The ideal candidate will have experience with the elevated customer expectations found in a luxury environment. We are looking for an organized individual with the ability to think critically and resolve customer issues while maintaining company policies. They should be comfortable working independently but also excel at collaborating and coaching in a team environment. 


Detyrat

JOB RESPONSIBILITIES: 

 • Build a rapport with customers as you identify and assess their needs
 • Provide accurate and complete information by using the methods/tools provided
 • Build strong relationships with our partners in order to best assist our customers
 • Handle escalated customer complaints; provide solutions to staff and customers directly
 • Keep records of customer interactions, process customer accounts and file documents
 • Follow communication procedures, guidelines, and policies
 • Answer customer service calls and assist customers as needed to ensure proper coverage
 • Support CS managers in managing day to day customer service operations
 • Provide coaching and support to specialists in the moment and after the fact
 • Assist with training of new hiresas well as development of Best Practices & SOPs 

Kualifikimet

REQUIRMENTS: 

 • Proven ability to resolve customer issues and maintain company reputation
 • Proven customer service/support experience
 • Excellent phone etiquette
 • Conversational level spoken English
 • Ability to clearly and effectively communicate via written English
 • Familiarity with CRM systems and practices
 • Ability to coach others to success; leadership experience preferred
 • Ability to multi-task, prioritize, and manage time effectively
 • High school diploma or equivalent
 • Customer service experience required; escalations experience preferred

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

POSITION DETAILS: 

 • M-F 8:30AM -5:30PM CST(remote); weekends if/as the business needs change
 • Paid 1 hr. meal break
 • Job Type: Full-time
 • Reports to Customer Service Manager & Director of Operations
 • $8-$10/hr. USD, commensurate on experience
 • Must have stable internet connection and work laptop/desktop (two screens recommended)

To apply send your CV at; [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.duapune.com


duapune.com

Duapune.com është portal lider që operon në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, me mbi 10 vite përvojë në tregun e punësimit. Qindra kompani dhe mijëra punëkërkues kanë besuar tek ne për shumë vite në të qënit një burim me vlerë si komunitet, në ofrimin e shpejtë të shërbimit dhe plotësimit të vendeve të punës për kompanitë nga aplikantët e databazës tonë të pasur.

Përveç portalit tonë, ne ju vijmë në ndihmë dhe kompanive bashkëpunëtore dhe klientëve tanë me shërbime rekrutimi dhe gjetje profesionistësh të nivelit menaxherial në tregun shqiptar. Të gjitha pozicionet që publikohen nga kjo llogari janë për palë të treta për të cilët ne kryejmë tërësisht procesin e rekrutimit që nga identifikimi, filtrimi, intervistimi, testimi, referencat e deri në përfundim të proçesit. 


INFORMACIONE KONTAKTI