Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91646

Remote Inbound Sales Specialist

Punë nga shtëpia 23-07-2024 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Fotografi


Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto:

Specialist Shitjesh

Kohë e plote

---

Jo

Letër interesi: Rroga Bruto: Data e përfundimit:  

Jo

---

23-07-2024


Përshkrimi

We are a growing eCommerce retailer that specializes in luxury indoor and outdoor furniture, and home decor.

Inbound Sales Specialist (Remote, US Based)


Detyrat

JOB RESPONSIBILITIES:

 • Build sustainable relationships and trust with customers through open and interactive communication as you identify and assess customers’ needs.
 • Provide accurate, valid, and complete information by using the methods/tools provided
 • Determine customers’ needs and provide appropriate solutions and alternatives
 • Ensure customer commitments are met through the proper use of task/reminder tools
 • Go the extra mile to engage customers
 • Effectively leverage your ability to discount products with an eye to balancing profitability and top line revenue
 • Help customers explore product offerings and consult on purchase decisions
 • Build strong relationships with our vendors to better assist our customers
 • Prepare quotes for customer and follow up to ensure they have all the information they need to decide
 • Be a direct Account Manager for new and existing Trade customers
 • Other tasks as assigned

Kualifikimet

REQUIRMENTS:

 • Passion to solve problems and grow and/or rebuild customer trust
 • Proven outside sales experience or experience as an Inbound Sales Representative (min. 2 to 3 years)
 • Strong phone contact handling skills and active listening
 • Ability to effectively express oneself in writing (CHAT and Email)
 • eCommerce experience valued
 • Familiarity with CRM systems and practices
 • Well-spoken and written
 • Customer orientation and ability to adapt/respond to different types of characters
 • Ability to multi-task, prioritize, and manage time effectively
 • High school diploma or equivalent; college degree preferred

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

POSITION:

The position is remote:

POSITION Details:

 • Th-M  9;00-17;00 CST
 • Holiday availability, scheduled in advance
 • Job Type: Full Time
 • Reports to Customer Experience Senior Manager
 • Commissions earned

Must have stable internet connection and work laptop/desktop.

To apply send your CV at; [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.duapune.com


duapune.com

Duapune.com është portal lider që operon në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, me mbi 10 vite përvojë në tregun e punësimit. Qindra kompani dhe mijëra punëkërkues kanë besuar tek ne për shumë vite në të qënit një burim me vlerë si komunitet, në ofrimin e shpejtë të shërbimit dhe plotësimit të vendeve të punës për kompanitë nga aplikantët e databazës tonë të pasur.

Përveç portalit tonë, ne ju vijmë në ndihmë dhe kompanive bashkëpunëtore dhe klientëve tanë me shërbime rekrutimi dhe gjetje profesionistësh të nivelit menaxherial në tregun shqiptar. Të gjitha pozicionet që publikohen nga kjo llogari janë për palë të treta për të cilët ne kryejmë tërësisht procesin e rekrutimit që nga identifikimi, filtrimi, intervistimi, testimi, referencat e deri në përfundim të proçesit. 


INFORMACIONE KONTAKTI