Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91427

Shefe Finance

Tirane, Shqipëri 17-07-2024 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Shef Finance

Kohë e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

17-07-2024

---

---


Përshkrimi

Kalaja Talent Consulting kerkon te punesoje Shefe Finance.

Përmbledhje e Pozicionit:

Shefja e Finances do të luajë një rol kritik në planifikimin dhe menaxhimin strategjik financiar të kompanisë. Ky individ do të jetë përgjegjës për mbikëqyrjen e të gjitha aspekteve financiare të kompanisë, përfshirë planifikimin financiar, menaxhimin e rrezikut, mbajtjen e regjistrave dhe raportimin financiar. Kandidati ideal do ketë pikëpamje strategjike me një sfond të fortë në financë dhe në industrinë e ndërtimit, i aftë të drejtojë performancën financiare të kompanisë dhe të kontribuojë në strategjinë dhe rritjen tonë të përgjithshme.

 


Detyrat

Përgjegjësitë Kyçe:

 • Zhvillimi dhe zbatimi i strategjive financiare në përputhje me qëllimet e kompanisë.
 • Mbikëqyrja e përgatitjes së të gjitha raporteve financiare, përfshirë raportet mujore, çerekore dhe vjetore.
 • Menaxhimi i proceseve të planifikimit dhe parashikimit financiar të kompanisë, duke përfshirë buxhetimin dhe menaxhimin e Cash-Flow.
 • Sigurimi i përputhshmërisë me ligjet statutore dhe rregulloret financiare.
 • Bashkëpunim i ngushtë me ekipin drejtues për të zhvilluar dhe kontrolluar buxhetet që mbështesin qëllimet strategjike të kompanisë.
 • Analiza dhe menaxhimi i rreziqeve që ndikojnë në financat dhe operacionet e kompanisë.
 • Drejtimi i ekipit financiar, duke ofruar drejtim dhe mbështetje në rolet e tyre.
 • Zhvillimi dhe mirëmbajtja e marrëdhënieve me institucionet financiare, investitorët dhe palët e tjera të interesit.
 • Ofrimi i rekomandimeve strategjike për të përmirësuar performancën financiare dhe mundësitë e biznesit.

Kualifikimet

 • Diplomë bachelor në Financë, Kontabilitet ose fushë të ngjashme. Master ose certifikime profesionale (p.sh., CPA) janë përparësi.
 • Minimumi 5 vjet përvojë në një pozicion drejtues financiar të nivelit të lartë, preferohet në industrinë e ndërtimit.
 • Njohuri të forta mbi statistikat financiare dhe parimet e kontabilitetit.
 • Njohuri pune mbi të gjitha legjislacionet dhe rregulloret statutore.
 • Aftësi në softuerët e menaxhimit financiar dhe aftësi të avancuara në Excel.
 • Aftësi të shkëlqyera komunikimi, udhëheqjeje dhe mendimi strategjik.
 • Aftësi të provuara për të menaxhuar, udhëhequr dhe drejtuar punonjësit për të siguruar që po përdoren proceset financiare të duhura.
 • Njohuri të thella mbi statistikat financiare dhe parimet e kontabilitetit.

 


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Per te aplikuar per kete pozicion, ju lutem dërgoni CV-ne ne adresen tone te e-mailit: [email protected] ose ne numrin e telefonit 0697686732.

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Kalaja Talent Consulting

Kalaja Talent Consulting Sh.p.k është një kompani e cila ofron konsulenca në sektorë të ndryshëm,kryesisht ne atë të shitjes,përzgjedhje stafi për biznese në të githë Shqipërinë dhe jashtë saj dhe trajnime në fusha të ndryshme.I përberë nga një ekip me një eksperiencë shumëvjecare në sektorin e shitjeve,burimeve njerëzore dhe marketingut Kalaja Talent Consulting  siguron rezultatet maksimale për bashkëpunëtorët e saj.
Ne jemi këtu për të ndihmuar individët dhe kompanitë per te realizuar objektivat përkatëse.

Kalaja Talent Consulting i siguron bashkëpunëtorëve rezultate maksimale duke i ofruar këshilla  dhe udhëzime të specializuara për të realizuar pritshmërite e tyre.Përmes trajnimeve ne  ndihmojmë në përmirësimin e performancës së punonjësve ekzistues dhe atyre te rinj duke zhvilluar aftësitë e tyre dhe duke i përshtatur ata  më mirë me nevojat e organizatës.

Misioni ynë  është të ndihmojmë individët dhe organizatat të arrijnë suksesin e tyre  duke ofruar shërbime të cilësisë së lartë dhe të personalizuara. Ne jemi përkushtuar për të ndërtuar lidhje të qëndrueshme me bashkepunetorët tane, duke vlerësuar  integritetin dhe transparencën në çdo aspekt të veprimtarisë sonë.

Kalaja Talent Consulting Sh.p.k është themeluar në Tiranë,Prill 2024 nga Klejti Kalaja pas shumë vitesh eksperiencë në shitje, menaxhim dhe burime njerëzore.


INFORMACIONE KONTAKTI