Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91416

Inxhinier Ndertimi (Preventivues)

Tirane, Shqipëri 17-07-2024 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Inxhinier Ndërtimi

Kohë e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Po

Po

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

17-07-2024

---

---


Përshkrimi

Inxhinieri i ndërtimit (Preventivues) ka si detyrë kryesore suportin dhe monitorimi e kantierit të ndërtimit duke ndjekur në menyrë konstante preventivin e punimeve, duke analizuar kostot dhe duke bërë azhornimet përkatëse në projekt.


Detyrat

 • Nderton preventivin komform projektit dhe azhornon cmimet konform tregut dhe ofertave të mbledhura nga kompania;
 • Nxjerr koston faktike per cdo proces pune;
 • Perpilon situacion per cdo ze pune, qe kerkohen punime shtese nga klientet;
 • Identifikon zërat që mund të kthehen në dëm financiar për kompaninë;
 • Mbas fillimit të punimeve, kontrollon dhe aprovon librezat e masave dhe situacionet e punimeve te grupeve nenkontraktore;
 • Ndjek koston e punimeve të situacionuara në raport me preventivin dhe buxhetin e përcaktuar;
 • Bashkëpunon ngusht me departamentin e financës për analizën dhe nxjerrjen e kostos gjatë cdo fazë të projektit;
 • Monitoron grafikun e punimeve dhe raporton në menyrë javore pranë Projekt menaxherit devijimet nga projekti;
 • Ndjek dhe mban nën kontroll normativat e harxhimit të materialeve që vendosen në vepër. Inspekton në mënyrë periodike gjëndjen e materialeve pranë veprës (inventarin e raportuar nga kantieri);
 • Raporton në menyrë periodike tek Administratori duke dorëzuar dhe dokumentet suportues për punën e bëre në kantier, plotëson në vazhdimësi dokumentacionin tekniko-ligjor gjatë fazave të ndërtimit deri në perfundim të objektit;
 • Realizon dhe mban përgjegjësi për të gjithë detyrat e tjera që i ngarkohen.

Kualifikimet

 • Të ketë mbaruar Fakultetin për Inxhinieri Civile;
 • Një diplomë pasuniversitare përben avantazh;
 • Të ketë mbi 5 vjet eksperiencë pune në projekte civile;
 • Të ketë njohuri shumë të mira të Gjuhës Angleze;
 • Të përdorë shumë mirë programet Autocad dhe Microsoft office;
 • Të ketë njohuri shumë të mira rreth dokumentacioneve teknike, financiare dhe tekniko-finaciare të kompanive të ndërtimit;
 • Te kete saktesi ne pune dhe te kushtoj vemendje maksimale detajeve;
 • Të ketë aftesi menaxheriale, te jete i komunikueshem, te kete aftesi deleguese dhe te jete i afte ne vendosjen e prioriteteve;
 • Të ketë aftësi të mira matematikore dhe analitike për tu dhënë punëve gjithmonë një zgjidhje llogjike e cila duhet të shoqërohet me vullnet të lartë për të dokumentuar dhe prodhuar raporte.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Mënyra e aplikimit:

Të gjithë kandidatet e interesuar janë të lutur të dorëzojnë CV-në në adresën [email protected] ose whatsapp +355689019537

Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të lartë në përputhje të plotë me parashikimet e ligjit nr. 9887 datë 10.03.2008 "Për Mbrojtjen e të Dhënave Personale".

Vetëm kandidatët e përzgjedhur për intervistë do kontaktohen.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.eurocol.com.al


Eurocol

Eurocol shpk është një kompani shqiptare ndërtimi dhe zhvillimi që është themeluar më 1 Mars 1991. Në pronësi dhe manaxhim tërësisht shqiptar, ne jemi rritur falë pasionit dhe përkushtimit duke u shndërruar në një nga ofruesit e shërbimeve të ndërtimit më cilësor dhe të besuar në tregun lokal. Prej më shumë se 25 vitesh konsiderohemi ndër kompanitë më serioze, të strukturuara dhe të qëndrueshme në vend. Eksperienca e gjatë në ndërtim, përkushtimi dhe vëmendja maksimale në çdo detaj, bëjnë të mundur që produktet Eurocol të kthehen në pararojë për industrinë e ndërtimit. Kjo traditë përsosmërie dhe shërbimi i jashtëzakonshëm ndaj klientit, u jep produkteve tona vlerë në rritje me kalimin e kohës, duke bërë çdo investim të suksesshëm për këdo që beson tek Eurocol. Portofoli ynë ravijëzon projekte të të gjitha përmasave, niveleve të kompleksitetit dhe funksioneve, nga rinovime të ndërlikuara interierë,deri në ndërtimet më komplekse në vend.

Per Kontakt: 

Cel +355689019537

Whatsapp: +355689019537

Email: [email protected]

www.eurocol.com.al

www.parklife.al