Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91136

Arketare

Tirane, Shqipëri 09-07-2024 edhe 25 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Arkëtar

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

09-07-2024

---

---


Përshkrimi

“KOSMONTE FOODS TIRANA” sh.p.k, kompani lider ne treg ushtron aktivitetin e saj ne fushen e importit dhe distribuimin e produkteve ushqimore ne Shqiperi, Kosove, Gjermani dhe Dubai. “Kosmonte Foods Tirana”, ofron pune te rregullt brenda dhe jashte vendit, te qendrueshme dhe me kontrate afatgjate, shperblime dhe bonuse ne baze te performances dhe realizimeve. Për shkak të zgjerimit të vazhdueshëm kompania është në kërkim të stafit të ri energjik dhe me dëshirë për rritje profesionale. Kjo shoqeri shpall konkursin per pozicionin e punes: Pergjegjese e arkes/ Arketare.


Detyrat

 • Bën arketimin e të hollave për mallin e shitur sipas faturave tatimore dhe përgjigjet për mjetet e arketuara deri në momentin e dorëzimit;
 • Arketon edhe të hollat të cilat dorëzohen nga ana e punonjësve të kompanisë;
 • Bënë kontrollin, grumbullimin, selektimin dhe sistemimin/arkivimin e faturave të kthyera sipas datave;
 • Mbanë evidencë për faturat që nuk janë kthyer dhe kujdeset që të njejtat të kthehen në zyrën e faturimit;
 • Ne raste te caktuara pranon porositë e mallrave nga blerësit përmes telefonit, gjithashtu dhe nga punonjësit e kompanisë;
 • Porositë e pranuara i dorëzon tek Depoistat pa humbur kohë;
 • Pranon fletëporositë të cilat janë përgatitur nga magazina dhe bën faturimin e mallit të përgatitur me kujdes dhe pa gabime; 
 • Raporton tek personat pergjegjes rreth problemeve, mangesive, ecurive negative / pozitive te procesit te punes;
 • Zbaton politikat, drejtimet dhe procedurat e kompanise;
 • Si dhe kryen edhe punët tjera të përcaktuara me aktin e brendshëm të kompanisë, me Ligjin e Punës , ne kontratë, si dhe urdhëresat e udhëheqësit - punëdhënësit.

Kualifikimet

Kualifikime/ Kerkesa:

 • Diplome te shkolles se larte ne Fakultetin Ekonomik.
 • Te kete njohuri shume te mira te paketes baze MS Office (windows, excel; Power Point) Programit Financa 5, Programi Bilanc perben Avantazh.
 • Te kete pervoje pune jo me pak se 2 vjet ne profil te njejte.
 • Te kete aftesi shume te mira ne kontabilitet.
 • Te kete aftesi te mira menaxhimi.

 

Duhet t'i permbahet ketyre rregullave:

 • Te kete perkushtim maksimal gjate orarit te punes.
 • Te jete e komunikueshme me koleget dhe e gatshme ne çdo kohe te japin ndihmen e tyre per nevojat e kompanise.
 • Te karakterizohet nga ndershmeria, integriteti dhe korrektesia.
 • Te kete aftesi organizative, kreative dhe te ndihmoje ne dhenien e ideve te reja.
 • Te eci me te njejtin hap me qellimet dhe synimet e kompanise.
 • Te ruaj konfidencialitetin dhe te kete etike te larte profesionale.

Ofrohet pagese e kenaqshme!


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Ky pershkrim pune nuk eshte gjitheperfshires. Punemarresi mund te kryeje dhe detyra te tjera per plotesimin e nevojave te kompanise.

 • Te gjithe te interesuarit duhet te dergojne CV, si dhe te percaktojne pozicionin per te cilen aplikojne, ne email: [email protected] ;
 • Ju informojme se vetem kandidatet e perzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do te njoftohen per interviste. 
 • Emeroni CV-ne sipas ketij formati (emer [hapsire] mbiemer [hapsire] CV) dhe pozicionin e deshiruar.

CV-ja Juaj eshte e sigurt tek ne! *Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për “Mbrojtjen e të Dhënave Personale”.

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.kosmontefoods.com


KOSMONTE FOODS TIRANA SHPK

Ndermarrja Kosmonte Foods Sh.p.k. ka filluar punën në Mars të vitit 2000, në atë kohë me një numër të vogël artikujsh dhe për një kohë relativisht të shkurtër është bërë e njohur si udhëheqëse e distribuimit të produkteve ushqimore në tregun e Kosovës, duke filluar nga viti 2006 në tregun e Shqipërisë dhe së fundmi nga viti 2007 edhe në tregun e Dubait. Duke u nisur nga produktet më elementare të qumështit dhe të mishit deri tek produktet më të veçanta, Kosmonte Foods operon si një kompani që merret me import dhe distribuim të këtyre produkteve. Që nga muaji Gusht i vitit 2012 kompania Kosmonte Foods gjithashtu ka hapur filialin e saj në Düsseldorf të Gjermanisë e cila i mundëson blerjen dhe shpërndarjen e asortimenteve më delikate ( në pergjithësi produktet e freskëta ) dhe është një urë lidhëse për të gjitha kompanitë e distribuimit në shtetet në të cilat operon kjo kompani. Që nga fillimi i punës Kosmonte Foods Sh.p.k. ëshë orientuar drejtë importit dhe distribuimit të produkteve ushqimore të cilësisë së lartë, çmimit të arsyeshëm, prezencën përmanente në treg me qellimin kryesor për të përmbushur kerkesat e konsumatorit, gjë që ka ndikuar zhvillimin dhe suksesin e kësaj ndërrmarje.


INFORMACIONE KONTAKTI