Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91072

Shofer për shpërndarje të dërgesave postare

Tirane, Shqipëri 08-07-2024 edhe 18 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Shofer

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

08-07-2024

---

---


Përshkrimi

POZICIONI I PUNËS:     Shofer për shpërndarje të dërgesave postare

DEPARTAMENTI:           OPERACIONAL

Rreth pozicionit

Shofer për shpërndarjen e dërgesave postare bën pjesë në departamentin Operacional të kompanisë United Transport. Eshtë pjesë integrale e këtij departamenti dhe do të jetë përgjegjës për shpërndarjen e objekteve postare. Ka rol kyç funksionim efikas të përditshëm të proceseve operacionale të punës


Detyrat

Përgjegjësitë Kryesore

 • Merr në dorëzim objektet postare edhe i dorëzon ato në vendin e kёrkuar.
 • Realizon dorëzimet sipas kohëve të përcaktuara, duke përdorur me eficiencë rrugët më të përshtatshme, brenda rregullave, udhëzimeve.
 • Kontrollon dhe nënshkruan për objektet postare që merr në dorëzim si dhe më tej sipas llojit të shërbimit dhe udhëzimeve siguron konfirmimin e dorëzimit (marrjes nga pritësi).
 • Mban përgjegjësi dhe sigurohet që pakot të mos dëmtohen gjatë vendosjes në automjet, gjatë transportit dhe/ose gjatë dorëzimit.
 • Komunikon me kujdes, etikë dhe kulturë profesionale me dërguesit dhe/ ose marrësit e objekteve postare gjatë procesit të marrjes dhe/ose dorëzimit të objekteve postare. Në rast problematikash të informojë me saktësi dhe në kohë personat përgjegjës.
 • Të tjera detyra në varësi të kërkesave të shoqërisë.

Kualifikimet

Kualifikimet, eksperienca dhe formimi i kërkuar

 • Leje Drejtim të vlefshme (Klasi B)
 • Diplomë e shkollës së mesme.
 • Deri në 2 vite eksperiencë pune në role të lidhura dhe/ ose të ngjashme me rolin e kërkuar ose në shërbim postar.
 • Aftësi organizative.
 • Aftësi shumë të mira komunikimi si brenda ashtu edhe jashte kompanisë.
 • Aftësi për të punuar në grup.
 • Qёndrueshmëri Fizike.
 • Aftësi Orientimi: Të njohë rrugët, të dijë të përdorë platformat e orientimit nëpërmjet hartave, etj.
 • Përballimi i punës nën stresin e kohës, trafikut dhe/ose vështirësive që shfaqen gjatë realizimit të shërbimit.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Çfarë Ofrojmë

 • Mundësi për rritje në karrierë në një kompani dinamike të shërbimeve postare dhe logjistike.
 • Mjedis pune mbështetës dhe bashkëpunues.
 • Pagë
 • Shpërblim për arritjen e objektivave dhe/ ose realizmit me sukses të projekteve të caktuara.
 • Mundësi trajnimi dhe zhvillimi

Si të Aplikoni:

Ju lutemi dërgoni CV-në tuaj dhe një letër motivimi në [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.albaniancourier.al


Albanian Courier

Albania Courier (AC) është shoqëria më e madhe shqiptare në sektorin CEP (courier, express, parcel services/ shërbime korier, ekspres dhe pakove) me eksperiencë të suksesshme mbi 18 vjeçare në tregun shqiptar. Që prej vitit 2013 Albanian Courier ka zgjeruar aktivitetin në rajon duke themeluar degën e saj në Kosovë. http://www.albaniancourier.al


INFORMACIONE KONTAKTI