Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91009

Ekonomiste

Tirane, Shqipëri 05-07-2024 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Ekonomist

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

05-07-2024

---

---


Përshkrimi

Enpi shpk kerkon te punesoje : Ekonomiste


Detyrat

 • Regjistron faturat e shitjes dhe fiskalizon faturat sipas ligjit Nr. 87/2019, "Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit”.
 • Regjistron faturat e blerjes nga furnitore vendas dhe te importit.
 • Kryen fiskalizimin e importeve nepermjet self-care
 • Regjistron pagesat per furnitoret dhe arketimet nga klientet.
 • Kontrollon cdo fund muaji raportet mujore te librit te blerjes dhe shitjes (rakordime me selfcare).
 • Ёshtë përgjegjës për kontabilizimin në fund të muajit të pagave, qerasë, FDP TVSH-je, tatimeve të ndryshme.
 • Raporton llogarinë e parapagimeve për furnizime
 • Raporton per detyrimet ndaj furnitoreve dhe nga klientet
 • Te mbaje komunikim te vazhdueshem me klientet (nepermjet e-mail ose telefon)
 • Te realizoje oferta shitje
 • Te kete komunikim me  magazinen per rakordimin e kartelave te artikujve
 • Te plotesoje dokumentacionin ekonomik per pjesemarrje ne procedura te ndryshme tenderimi.

Kualifikimet

 • Me eksperiencë pune
 • Të ketë përfunduar studimet e larta në Ekonomi/Finance.
 • Të zotërojë shumë mirë programin financiar Bilanc.
 • Të ketë njohuri shumë të mira të Microsoft Office.
 • Aftësi organizative dhe fleksibilitet të lartë.
 • Aftësi kalkuluese dhe analitike të mira.
 • Etikë pune dhe përpikmëri.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Ajo që ne ofrojmë

 • Pakete konkurruese page;
 • Zhvillimi profesional (trajnimi mbi industrine dhe produktet);
 • Mundesi per promovim;

Të gjithë të interesuarit  luten të dergojne CV-në e tyre në adresën e email: [email protected] 

Web : www.enpi.al 

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Enpi shpk

Firma "ENPI" shpk e cila ka nje aktivitet me shume se 25 vjet ne tregun e industrise elektrike me cmimet me konkuruese, eshte e profilizuar ne tregetimin dhe instalimin e pajisjeve per Linja transmetimi deri ne 400 kV, linja shperndarje te energjise elektrike si dhe Impjanteve fotovoltaike.
Materialet qe ne tregetojme jane :
• Percjelles OPGW, Al, ALC dhe Cu te zhveshur dhe izoluar
• Kabllo Al dhe Cu 1kV deri ne 35-110kV
• Aksesore per kabllo deri ne 110 kV
• Shtylla te zinguara deri ne 400 kV
• Izolatore dhe morseteri per nenstacione dhe linja deri ne 400 kV
• Panele fotovoltaik, Invertera, Aksesore per impjante fotovoltaik, Stabilizatore, Ups, Gjeneratore, Transformatore Fuqie, Cela 10kV deri ne 40.5kV, Panele, Ndares 10kV - 110kV, dhe cdo pajisje qe nevojitet per linjat e Shperndarjes dhe Transmetimit.