Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 90792

Menaxher Shitje

Tirane, Shqipëri 02-07-2024 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Menaxher Shitjesh

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

02-07-2024

---

---


Përshkrimi

Përshkrimi i punës dhe profili i kompetencave

Funksioni: Menaxher Shitje

Vendi i punës: Tirana me mundesi levizje në qytete të tjera në Shqipëri dhe Rajon

Raporton te: Drejtori i Përgjithshëm/ General manager

Përshkrimi i funksionit

Menaxheri i Shitjeve është një profesionist i cili është përgjegjës për suksesin e departamentit të shitjeve të kompanisë. Ai propozon strategjinë e shitjeve të kompanisë në përputhje me objektivat e shitjeve dhe krijon një plan vjetor te zgjerimit te shitjeve te kompanise, i cili do te ekzekutohet në bazë mujore. Ai ësht në kontakt të drejtpërdrejtë me klientët potenciale dhe prodhojnë raporte mujore parashikimi si edhe monitoron ecurine e këtyre objektivave dhe buxheteve dhe ecurine e volumit te shitjeve bazuar bazuar në te dhenat e te ardhurave në mënyrë që gjithcka të shkojë normalisht nga muaji në muaj.


Detyrat

 • Të vendose dhe te arrijë objektivat e shitjeve duke planifikuar dhe zbatuar me sukses strategjinë e shitjeve & planin e shitjeve;
 • Te dizenjoje dhe te zbatoje një plan strategjik biznesi që zgjeron bazën e klientëve të kompanisë Shqipëri dhe Rajon;
 • Te vendose objektivat e tij dhe te jete i fokusuar ne arritjen e tyre;
 • Te ndërtoje dhe te promovoje marrëdhënie të mira, te qendrueshme dhe afatgjata me klientët duke u lidhur me ta dhe duke kuptuar nevojat e tyre;
 • Te prezantoje raportet e shitjeve, të ardhurave dhe shpenzimeve dhe parashikimet realiste për ekipin drejtues;
 • Te identifikoje potencialin e tregut dhe sektoret ne zhvillim dhe te jete plotesisht i informuar per produktet e reja;
 • Te monitoroje dhe te jete ne dijeni te produkteve dhe sherbimeve qe ofrojne konkurrentet;
 •  Te keshilloje dhe te mbikeqyre ekspozimin e markes dhe te produkteve ne pikat e shitjeve/ showroom te klienteve;

Kualifikimet

 • Diplomë BS/MS në administrim biznesi ose në një fushë të lidhur me të;
 • Përvojë e suksesshme e mëparshme si përfaqësues shitjesh ose menaxher shitjesh, në mënyrë të vazhdueshme në përmbushjen ose tejkalimin e objektivave;
 • I angazhuar në edukimin e vazhdueshëm nëpërmjet seminareve, seminareve dhe konferencave;
 • Aftësi e demonstruar për të komunikuar, paraqitur dhe ndikuar në mënyrë të besueshme dhe efektive në të gjitha nivelet e organizatës;
 • Aftësi e provuar për të ndjekur procesin e shitjeve nga planifikimi te raportimi;
 • Prirje biznesi dhe ekspertizë e industrisë;
 • Marrëdhënie të shkëlqyera me njerëzit dhe aftësi menaxhuese.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Ajo që ne ofrojmë

 • Pakete konkurruese page;
 • Bonus në arritjen e objektivave;
 • Zhvillimi profesional (trajnimi mbi industrine dhe produktet);
 • Mundesi per promovim;

Të gjithë të interesuarit  luten të dergojne CV-në e tyre në adresën e email:  [email protected] 

Web : www.progreensolutions.al


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Progreen Solutions

ProGreen Solutions eshte nje kompani ndërkombëtare e specializuar në shërbimet e energjisë diellore dhe lëvizshmërinë elektronike. Aktivitetet tona variojnë nga ndërtimi i projekteve ProGreen Solutions, duke përfshirë instalimin e plotë mekanik dhe elektrik te impiantit Fotovoltaik në mbarë boten.
Sherbimet tona kane si target bizneset e vogla dhe te medha per te ofruar solucionet PV me bashkekohore ne tregun shqipetar.